Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11640 miejsce

Koza była na maturze z polskiego i angielskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-07 12:47

Nauczyciele sprawdzający maturę w tym roku mogą być zaskoczeni. Wielu z nich w maturalnych wypracowaniach czytać będzie historie o kozach. Tegoroczni internauci założyli na Facebooku wiele stron poświęconych tematyce egzaminu dojrzałości. Ta jednak zdecydowanie zadziwia pomysłowością. Panie i Panowie! Oto: "NIEWAŻNE JAKI TEMAT - użyję na maturze słowa "koza" w wypracowaniu!".

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Domestic_goat_May_2006.jpg GNU Free Documentation License, / Fot. Fir0002/FlagstaffotosDo grupy należy 602 członków, a przyświeca im jeden cel: umieścić słowo "koza" w jakimkolwiek wypracowaniu maturalnym. Wszystkie wpisy i całą zawartość grupy można oglądać pod tym adresem. We wtorek, podczas egzaminu z polskiego, koza pojawiała się więc w wypracowaniach maturzystów. Oto przykłady, które sami podają:

"Nie widział, że Tartuffe był obłudny i dwulicowy jak koza" "i wszystko, zarówno koza pasąca się na pastwisku jak i planety przesuwające się po orbitach kierowane jest wolą Bożą". "Wtedy dwaj Niemcy ustawili starszego Żyda na beczce i ostentacyjnie obcinali mu brodę - z bujnego zarostu pozostała mu bródka jak u kozy", "człowiek, jak przysłowiowa koza, która złamała nogę, skacząc - może zniszczyć obraz swego żywota, działając nie wtedy, kiedy jest na to czas"

Nie wszyscy jednak o kozie pamiętali. Jak pisze jeden z maturzystów: "ja w sumie zwaliłem, bo mi nigdzie koza nie pasowała. Ale narysowalem całkiem ładną, dobra koza nie jest zła". Inna osoba o kozie zapomniała, ale postanowiła się zrehabilitować: "masz ci los! pamietalem o tej kozie do momentu,az spozniony i zaspany nie przyszedlem na mature, ale jutro na 100pro bedzie czworokat KOZA :D"

Jak się okazuje - koza pojawiła się też na angielskim.

"O akcji dowiedziałam się za późno, ale nadrobiłam - napisałam na maturze podstawowej z angielskiego, że grałam kozę w szkolnym przedstawieniu. Pozdrawiam!" - pisała tegoroczna maturzystka. Jedna z uczennic zapytała w liście do przyjaciela, który trzeba było napisać: "a ja się zapytałam, jak tam zwierzątka mojego kolegi z Londynu, especially goat. :D"

Czy koza pojawi się także na WOS i historii sztuki?

Źródło: Matury 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Koza zostala dostrzyżona :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli koza nareszcie została dostrzeżona i to nie tylko przez hodowców tych sympatycznych zwierzaków, ale także przez tegorocznych maturzystów. Mam nadzieję, że nie skończy się to siedzeniem w kozie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.