Facebook Google+ Twitter

Koza cykliczna

W okresie gorączki przedwyborczej, jak zwykle wraca temat dotyczący ustawy antyaborcyjnej. Obecna została uchwalona w 1993 roku.

Dopuszcza ona aborcję wyłącznie w przypadku zagrożenia życia matki bądź dziecka, wad genetycznych oraz gwałtu.

SLD chce złożyć w Sejmie projekt ustawy dopuszczającej przeprowadzenie aborcji do 10 tygodnia ciąży na życzenie kobiety - pisze "Polska The Times". Zdaniem szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego obecnie obowiązująca ustawa jest zbyt restrykcyjna i prowadzi do tego, że w Polsce stale rośnie podziemie aborcyjne. Nie jest on w swej opinii odosobniony. Zdanie podziela również Joanna Senyszyn, czy Janusz Palikot, który wśród 15 postulatów programowych wygłoszonych podczas kongresu 2 października, wymienił m.in. refundację in vitro, darmową antykoncepcję, prawo kobiet do aborcji.

Pierwsze tygodnie ciąży mają olbrzymie znaczenie dla jej dalszego przebiegu. Wszystkie zmiany wówczas zachodzące są bardzo ważne dla całego późniejszego rozwoju płodu i jego dalszego życia. I tak np. w czwartym tygodniu ciąży – zaczyna bić serce. Zaczynają się kształtować płuca, wątroba oraz mózg. W 6 tygodniu następuje rozwój przewodu pokarmowego, rozpoczyna się kostnienie kości. W 8 tygodniu zarodek ma już około 2 cm długości i waży około 1 grama.

Argumenty SLD uważam za płytkie. Mówią one, że rośnie podziemie aborcyjne. W ten sam sposób można by było opowiedzieć się za legalizacją narkotyków, czy prostytucji.
Do zobrazowania tego problemu zacytuję Jacka Fedorowicza. - Do Rabina po poradę przyszedł ojciec licznej rodziny, który już nie mógł wytrzymać ciasnoty domostwa. Rabin poradził: "Wprowadź kozę". Ojciec wprowadził. Po jakimś czasie poskarżył się, że nie jest lepiej. "Wyprowadź kozę". Wyprowadził. I natychmiast poczuł się szczęśliwy, że tak wygodnie mu się mieszka. Uważam, że problem jest na tyle ciężki, że legalizacja ustawy antyaborcyjnej przyniosłaby ulgę tylko na jakiś czas, lecz nie stałaby się nawet preludium dla całkowitego rozwiązania tak spornej i budzącej tyle kontrowersji kwestii, ponieważ zawsze pojawią się wątpliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.