Facebook Google+ Twitter

Kozak M. Nocarz. 2010. Wydanie II

Rewelacyjna powieść o wampirach z zupełnie innej strony. Nie spotykamy tu wampirów w czarnej pelerynie i z charakterystycznymi ząbkami, ale istoty stroniące od ludzkiej krwi, których głównym zadaniem jest obrona obywateli Rzeczypospolitej.

Magdalena Kozak - Nocarz / Fot. http://www.nocarz.pl/wp-content/uploads/okladkanocarz.gifMagdalena Kozak urodziła się w 1971r. Z wykształcenia jest lekarzem, a na co dzień pracuje w laboratorium badań klinicznych. Pomimo zawodu pasjonuje się wszelkiego rodzaju bronią, skokami spadochronowymi, strzelaniem, uprawianiem sportów walki.
Mocna kobieta - chce się powiedzieć. I nie ma się czego wstydzić, gdyż rzeczywiście tak jest. Kozak zadebiutowała w grudniu 2004 roku mocnym opowiadaniem zatytułowanym "Nuda", na łamach internetowego magazynu "Fahrenheita". A w 2006 roku zdecydowała się wydać swoją debiutancką książkę „Nocarz”, która stała się pierwszym tomem serii o tajnych aktach Vespera. I to jest dopiero żeńska potęga.

Czytając tę książkę odnosi się wrażenie, że jest ona napisana przez psychopatycznego mężczyznę, który ma obsesję na punkcie broni, strzelanin, przemocy i zapachu ludzkiej krwi.
Wokalistka zespołu Closterkeller (Anja Orthodox) nazwała tą książkę: "najbardziej niekobiecą kobiecą literaturą na świecie!!! Na dodatek zaprawioną jakimś silnie uzależniającym narkotykiem...".

Bardzo trudno jest napisać recenzję książki, o której powiedziało się już tak wiele w recenzjach pierwszego wydania. Książka w skrócie jest wyśmienita i czyta się ją z wielkim zaciekawieniem i "duszkiem", co pojawia się niemal w każdym komentarzu.

Cała książka zaczyna się nieznaną mi wcześniej treścią roty ślubowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pierwszą osobą, którą napotykamy jest główny bohater, Jurek Arlecki. Arlecki to młody, samotny mężczyzna i były pracownik firmy farmaceutycznej, który postanowił zmienić zawód na rzecz dobra Rzeczypospolitej Polskiej. W zamian dostał nowe życie, nową tożsamość i nową misję. Zatrudnił się w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego licząc, że odtąd jego życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. I jak się okazuje, wcale się nie przeliczył. Pierwszym zadaniem, jakie zostało mu powierzone było wyszukiwanie w Internecie, filmach, książkach wszelakich przydatnych informacji na temat wampirów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.