Facebook Google+ Twitter

Koziej o haśle "admin1": Nie można odcinać się od społeczeństwa

Okazuje się, że zabezpieczenie strony rządowej hasłami: admin, admin1 nie było błędem władzy, ale próbą dialogu ze społeczeństwem - tak mnie więcej przedstawia sprawę prof. Stanisław Koziej szef BBN.

 / Fot. PolskapresseStanisław Koziej powiedział, że władza nie może się odcinać szyframi od społeczeństwa, ponieważ jest to sfera jawna, w której władza dba o przyjazne relacje ze społeczeństwem.

Prowadzący wywiad w Radiu TOK FM Łukasz Grass zwrócił uwagę, że władza powinna lepiej zabezpieczyć własne strony internetowe. Generał starając się wytłumaczyć problem, użył obrazowego porównania: "A dlaczego w budynku kancelarii premiera nie ma szyb pancernych, nie jest wszystko zadrutowane oraz zakratowane".

Stanisław Koziej jest szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.




Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Taliesin
  • Taliesin
  • 30.01.2012 19:21

Paweł Dzisiaj popieram.Szyfrogramy też można sobie darować i policję rozwiązać.A co "nie twoje nie pchaj palców".Premiera wszyscy kochają (tak mówią w sondażach) no to i BOR nie potrzebny.A jak dialog się rozwinie.Normalnie sielana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł
  • Paweł
  • 30.01.2012 18:56

Tak na poważnie to przecież racja. Nie twoje nie pchać palców. Myślę, że dialog byłby bardziej przejrzysty gdyby do stron administracyjnych był tylko link bez identyfikatora i hasła. Kto wie może dialog w przyszłości się rozwinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł
  • Paweł
  • 30.01.2012 18:53

Brawo! W ramach dialogu proszę o nowe amortyzatory do Golfa IV przód i tył bo w marcu mam przegląd techniczny a troch już tłucze. Dziękuję i Pozdrawiam czytelników :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 30.01.2012 18:09

Napiszcie ten tekst jeszcze raz,najlepiej Caps Lockiem,bo nie wierzę.No kurka wodna,nie wierzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 30.01.2012 17:18

Taki szef BBN jaki cały rząd.A rząd dokładnie taki jacy jego wyborcy.Wszyscy pasują do siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel RP
  • obywatel RP
  • 30.01.2012 17:09

może ten pan od stanów wojennych dałby se siana i podał do dymisji???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 30.01.2012 16:25

Pan Koziej ma nas za idiotów??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porażka dnia, tygodnia, miesiąca a może roku ? Słuchałem tego wywiadu, pan Koziej tłumaczył się też "że przecież większość ludzi zostawia hasła jakie są domyślnie" a społeczeństwo uczy się dopiero technologii.Gdzie my żyjemy ? Biuro bezpieczeństwa narodowego broni swoich "pożal się boże" adminów i ich ignorancję tłumaczy "brakiem blokowania się na społeczeństwo" ? No nie! Jak to państwo istnieje ? jak ? W każdej normalnej firmie taki admin wyleciał by na zbity pysk z hukiem na bruk !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hasło 'admin1' było na tyle adekwatne do zabezpieczanej strony jak pan Koziej do piastowania stanowiska szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
blehx
  • blehx
  • 30.01.2012 15:10

teraz "hacker" który "włamał", o przepraszam - zalogował się na stronę premiera powinien argumentować w sądzie, że tylko nawiązywał dialog społeczny z premierem.