Facebook Google+ Twitter

Kożuchów otrzymał wyróżnienie za oświetlenie obiektów. Mieszkańcy są zdegustowani

Komisja konkursowa przemysłu oświetleniowego przyznała magistratowi w Kożuchowie (Lubuskie) trzecie miejsce w branżowym konkursie za iluminację. Zaraz na firmowych kopertach urzędu umieszczono o tym anons. Wzburzyło to mieszkańców: - To zbytek, kiedy gmina popada w ubóstwo!

Liderzy z kożuchowskiego magistratu mają o tym wydarzeniu absolutnie inne zdanie: -
To, oprócz prestiżu, również doskonała promocja gminy – mówią chóralnie dla Wiadomości24.pl, burmistrz Andrzej Ogrodnik i jego zastępca Adam Żyrolis, który jeszcze dodaje: - Jest to tym bardziej budujące, że po raz pierwszy w trzynastoletniej historii konkursu wzięliśmy w nim udział i od razu zdobyliśmy trzecie miejsce.

Kożuchów wyróżniono w grupie miast i gmin poniżej 70 tys. mieszkańców w kategorii „Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu” za iluminację murów obronnych i zamku oraz za oświetlenie uliczne na rynku i w jego otoczeniu. Kożuchowscy włodarze otrzymali pamiątkową statuetkę i dyplom.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyNatychmiast propagandowo ten fakt wykorzystali. Niestety, dopuścili się kilku nieścisłości.

Głównym organizatorem konkursu nie jest warszawska Agencja Soma, na którą się powołuje oficjalnie magistrat, m.in. na swojej internetowej stronie. - Jesteśmy organizatorem corocznych Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło – informuje W24 dyrektor Targów, Dorota Pieta. - Na naszych targach jedynie wręczane są nagrody i jest gala dla laureatów konkursu.

Głównym organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował w tej edycji minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

- Poprzez ten konkurs pragniemy propagować i nagradzać najlepsze rozwiązania pod względem technicznym i ekonomicznym w realizacji instalacji oświetleniowych – wyjawia Katarzyna Bartosiak, kierownik biura PZPO.

Zorganizowano konkurs w 5 kategoriach, w których w sumie uczestniczyło 19 urzędów gminnych i miejskich. Kożuchów wyróżniony został trzecim miejscem (drugiego nie przyznano) ex aequo z Urzędami Miejskimi ze Świdnicy i z Kwidzynia. Pierwsze miejsce przypadło UM w Bolesławcu za iluminacje kamiennych filarów mostu kolejowego. Ale o tym fakcie lokalna społeczność również nie została poinformowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.