Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8743 miejsce

KPP Łuków: Bezpieczny Weekend

Przed nami świąteczny weekend i czas nasilonych wyjazdów. W powiecie łukowskim podobnie, jak na drogach całego kraju, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Działania trwać będą od 25 do 28 marca.

 / Fot. Archiwum PolicjiMundurowi zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie powodujące największe zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci będą reagować na przestrzeganie przez kierujących zasad ruchu w rejonie przejść dla pieszych, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych lub na tzw. trzeciego, jazdę z nadmierną prędkością oraz wszelkie przejawy brawurowej jazdy.

Kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości lub środków działających podobnie do alkoholu.

Nie zapomnijmy o fotelikach bezpieczeństwa lub tzw. podkładkach służących do bezpiecznego przewożenia dzieci. / Fot. Archiwum Policji

Funkcjonariusze będą także reagować na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i motocyklistów.

 / Fot. Archiwum KPP Łuków- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność na drodze. Przypominamy, że od 1 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym musi posiadać element odblaskowy dobrze widoczny dla kierujących - przypomina podinsp. Andrzej Dudzik w KPP w Łukowie.

Pamiętajmy, że wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie ze sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.