Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14348 miejsce

KPP Słubice.Młodego policjanta wsparła rodzina,znajomi,przełożeni

Telefon o znalezieniu genetycznego bliźniaka spowodował nieco zamieszania: poprosić przełożonych o dni wolne od służby. Synów:Kacpra przekazać pod opiekę szwagierki Edyty, Michała babci Elżbiecie. Żona Anna pojechała z nim do Wrocławia.

 / Fot. Archiwum KPP SłubiceSt. post. Andrzej Waszak do służby w Policji wstąpił w grudniu 2014 roku. Od tej pory pracuje w Wydziale Prewencji, w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.

Trzy lata temu zarejestrował się w internetowej bazie dawców komórek macierzystych.

Ma za sobą badanie krwi w Słubicach oraz szczegółowe w Klinice Hematologii we Wrocławiu. / Fot. Archiwum A. Waszaka

Czwartego kwietnia br. był już wraz z żoną we wrocławskiej Klinice i po raz kolejny okazało się, że zdrowy jest jak rydz. Nawet kataru czy bólu głowy.

Mógł zostać dawcą szpiku.

 / Fot. Archiwum KPP Słubice- Aby przeszczep szpiku był udany, dawca i biorca powinni mieć jednakowe antygeny zgodności tkankowej - powiedziała mł. asp. Magdalena Michlewicz oficer prasowy KPP w Słubicach. - W przypadku Andrzeja i biorcy, któremu miał oddać swój szpik, taka zgodność wyniosła 9/10 punktów.

- Lekarze pobrali szpik z talerza kości biodrowej - dodała pani rzecznik. - Zabieg odbył się w znieczuleniu ogólnym i trwał około godziny.

St. post. A. Waszak dzielnie się spisał, nie grymasił, ani marudził. Trzeba przyznać, że cały czas otuchy dodawał mu ukochana Ania.

Po przebudzeniu, gotowy był natychmiast wracać do domu i służby.

- Wdzięczny jestem swoim kolegom, a zwłaszcza przełożonym, którzy wspierali mnie w tym niecodziennym działaniu. Swemu kierownikowi asp. Sławomirowi Stefaniakowi, naczelnikowi asp. sztab. Jarosławowi Chojnackiemu. Komendantowi powiatowemu Policji w Słubicach mł. insp. Rafałowi Wawrzyniakowi i jego zastępcy podkom. Tomaszowi Kaczyńskiemu.

 / Fot. Archiwum A. WaszakaSt. post. Andrzej Waszak poinformowany został, że pobrany szpik zostanie przekazany 5-letniej dziewczynce z Białorusi - uzupełniła mł. asp. Magdalena Michlewicz. - Po dwóch latach będzie mógł dowiedzieć się, czy przeszczep się udał oraz za zgodą biorcy/rodziców/ poznać jej tożsamość.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.