Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14770 miejsce

KPP w Końskich. Pomogli rannemu bielikowi

W ratowanie osłabionego bielika zaangażowało się kilka osób. Mieszkaniec gminy Radoszyce o znalezieniu ptaka zawiadomił KPP w Końskich. Wkrótce w lesie, nieopodal Rudy Malenickiej, pojawili się funkcjonariusze z miejscowego komisariatu.

 / Fot. Archiwum KPP w KońskichMieszkaniec gminy Radoszyce jadąc leśną drogą zauważył leżącego na ziemi okazałego ptaka. Wysiadł z samochodu i ostrożnie przeniósł go w bezpieczne miejsce.

Sięgnął po telefon i połączył się z telefonem alarmowym Policji.

- Z pomocą ruszyli koneccy mundurowi i policjanci z komisariatu w Radoszycach – mówi oficer prasowy KPP w Końskich sierż.  / Fot. Archiwum KPP w KońskichPiotr Przygodzki. - Może przegoniony został przez silniejszego osobnika, właściciela tego rewiru? Mamy satysfakcję, że udało się wycieńczonemu bielikowi, zaobrączkowanemu w Gdańsku, pomóc.

Mundurowi z Radoszyc skontaktowali się z łowczym, który - następnego dnia - przewiózł bielika do Ośrodka Ptaków Drapieżnych przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Pamiętajmy, że bielik, największy ptak szponiasty w północnej Europie, jest objęty ścisłą ochroną gatunkową w Polsce, a tym samym wymaga szczególnej troski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.