69639 miejsce

KPSW Astoria Bydgoszcz pokonała Norgips Piaseczno 88:82

Koszykarze bydgoskiej Astorii odnieśli 11. zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na własnym parkiecie Norgips Piaseczno 88:82. Bydgoszczanie z kompletem zwycięstw liderują w tabeli grupy A II ligi.

Sobotni pojedynek miał być tym najtrudniejszym w dotychczasowych rozgrywkach ligowych i takim bez wątpienia nim był. Spotkanie rozpoczęło się od punktów Doriana Szyttenholma, który rzutem spod kosza wykończył pierwszą akcję gospodarzy. Goście szybko jednak uporządkowali grę w obronie i zdobywanie kolejnych punktów nie przychodziło podopiecznym trenera Borkowskiego już z taką łatwością. Uważnie grający w obronie oraz celnie trafiający gracze Norgipsu wygrali pierwszą kwartę 15:21.

W drugiej kwarcie bydgoszczanie ruszyli do odrabiania strat. Próba zdobywania punktów spod kosza nie przynosiła jednak efektu i wówczas ciężar gry wziął na siebie najbardziej doświadczony w bydgoskim zespole - Artur Gliszczyński. Rozgrywający Astorii przez następne kilka minut w pojedynkę doprowadził do remisu, ośmieszając wręcz czasami graczy Norgipsu, a jego rzuty zza linii 6,25 m wywoływały euforie na trybunach. Efektem zdecydowane szybszej gry Astorii było prowadzenie do przerwy 48:40.

Po przerwie oba zespoły zagrały mniej agresywnie w obronie, a swoją uwagę skupiły bardziej na zdobywaniu punktów. Niestety dla gości, mieli oni w swoich szeregach tylko jednego strzelca w postaci rewelacyjnego Sebastiana Okoła. To było jednak zdecydowanie za mało na bardziej doświadczony zespół Astorii. Grę pod koszem kontrolowali Urbaniak i Kuczyński, a na obwodzie nie do zatrzymania był Gliszczyński i świetnie wspierający go Czyżnielewski. To właśnie celne rzuty za 3 punkty wychowanka Astorii sprawiły, że goście wygrali tą kwartę tylko jednym punktem.