Facebook Google+ Twitter

Kpt. Tadeusz Wrona odpowiada Marcie Kaczyńskiej

Perfekcyjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu wzbudziło w Polakach wiele emocji. Marta Kaczyńska na tablicy swojego Facebooka dodała wpis, że wydaje jej się nieprawdopodobne, aby ogromny samolot rozpadł się na kawałki przez kontakt z błotnistym podłożem. W czwartek kpt. Tadeusz Wrona udzielił odpowiedzi córce zmarłego prezydenta.

Awaryjne osadzenie samolotu na płycie lotniska przywołało wspomnienie katastrofy Tu-154. Marta Kaczyńska umieściła następujący wpis na swoim Facebooku:

 / Fot. PAP/Jacek Turczyk"Boeing awaryjnie wylądował - bez otwartego podwozia, na betonowym pasie. Na pokładzie było 230 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń. Samolot jest w całości. Dnia 10 kwietnia 2010 roku Tu-154M, obniżywszy się znacznie poniżej 100 m, po zderzeniu z błotnistym podłożem miał się rozpaść na drobne kawałki. Proszę o komentarze"

Czytaj także: Marta Kaczyńska: Boeing lądował na betonie, Tu-154M miał się rozpaść?

Osoby, które komentowały wypowiedź, określały okoliczność katastrofy jako kłamstwo smoleńskie. Te komentarze podczas konferencji prasowej
skomentował kpt. Tadeusz Wrona.

Zauważył, że główną różnicą było to, iż on ustawiał samolot do lądowania, natomiast piloci Tu-154 do ostatniej chwili starali się uniknąć kontaktu z podłożem. Na lotnisku wiedzieli dokładnie, w którym momencie samolot dotknie ziemi i z jaką siłą to nastąpi. W przypadku katastrofy smoleńskiej to nieszczęśliwy traf sprawił, że podczas manewru poderwania samolotu, natrafił on na grube drzewo.

Wrona wspomniał także o raporcie, z którego wynikało, że jeszcze w powietrzu Tu-154 wykonał pół beczki. Spowodowane było to nierównomiernym rozłożeniem sił na urwanym skrzydle i tym, które zostało w całości. Piloci nie mieli więc możliwości kontroli samolotu.

Źródło:www.polskatimes.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

jędrzej
 • jędrzej
 • 29.12.2011 18:12

oleg kan rzuć ten tonący okręt PIS i sie ratuj przyjdż do druzyny tuska nie pożałujesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 29.12.2011 17:58

a jeżeli kadłub obrócił sie wokół swojej osi to mu wystarczy minimum a nie 3 m niedouczonyś jak antoni M przyjdż do mnie na lekcja fizyki razem z guru której udzielam studentom mającym trudności

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 29.12.2011 17:52

to co sie wydaje pani marcie dyletantce kompletnej w sprawach technicznych to jej sprawa ja też wierze w krasnoludki ludki takie małe w lesie zyją...i guru macierewicz też wierzy w ufoludki takie zielone...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 03.11.2011 22:02

olek kan - a czego się spodziewałeś po jakimś Bieniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.11.2011 21:39

o jeszcze lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@merlin
Jeśli ktoś mądry i trzeźwo myślący stawia tak pytanie to to albo chce kogoś obrazić albo nie zalicza się do tych mądrych i trzeźwo myślących.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.11.2011 21:14

no coz.Jak widac niektorzy uwazaja ze nie kazdemu wolno pytac.Zwlaszcza ze to napewno zwykly wypadek.A z kad to wiemy? Bo Rosjanie tak powiedzieli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@merlin- ja tez tak uważam

Komentarz został ukrytyrozwiń
merlin
 • merlin
 • 03.11.2011 20:58

wcale tej wypowiedzi a raczej pytania nie uważam za nietakt lub obraze kogokolwiek-najwyrażniej wydarzenie i szczęśliwe ladowanie awaryjne nasuneły pytania-skoro w takiej sytuacji sie udało dlaczego wtedy 10 kwietnia skończyło sie tak tragicznie?trzeba byc złosliwcem,aby nawet w pytaniu doszukiwac sie drugiego dna,lub dopowiadac co też Pani Marta myslała-to jest tylko jej sprawa a kto pyta nie błądzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 03.11.2011 20:36

przepraszm ale czegos nie rozumiem.Jesli TU-154 urwal skszydlo na wysokosci 4 m to jak wykonal te pol beczki .Praecierz sam kadlub ma ze 6 m. szerokosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.