Facebook Google+ Twitter

Kpt. Wrona ma swoje boisko! W Raszynie powstał "Wronik 2011"

W Raszynie powstał "Wronik 2011", kompleks boisk, który upamiętni niezwykły wyczyn kpt. Tadeusza Wrony. 1 listopada kapitan wylądował na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie bez podwozia. Uroczystego otwarcia "Wronika 2011" dokona 12 grudnia wójt Andrzej Zaręba.

 / Fot. materiały prasoweCzym "Wronik" różni się od "Orlika"? Oczywiście nazwą, ale to nie wszystko. Boisko "Wronik" jest pełnowymiarowe. Kompleks składa się z 3 boisk ze sztuczną nawierzchnią: do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Oprócz tego jest jeszcze bieżnia lekkoatletyczna.

Skąd nazwa? Kapitan Tadeusz Wrona nie zgodził się, aby boiska nosiły jego imię. Uważa on, że takie nazwy nadaje się pośmiertnie - podaje Życie Warszawy. Na nazwę "Wronik" wpadła żona kapitana - Marzena, która powiedziała, że w rodzinie pilota i jego syna Mikołaja nazywa się "Wronikami". Zgodę na nazwanie boisk musiał wyrazić zarząd PLL LOT, ponieważ wizerunek kapitana jest własnością firmy.

Kompleks sportowy promuje maskotka wrony i fotomontaż z lądującym na boisku boeingiem. Obok szkoły podstawowej przy ul. Unii Europejskiej w Raszynie zawiśnie szyld z napisem "Wronik 2011". Obok niego znajdzie się okolicznościowe logo - wrona w czapce pilota.

Podczas uroczystości otwarcia nie zabraknie kapitana Tadeusza Wrony, kilku innych pilotów i stewardes. Wstęgę przetnie wójt Andrzej Zaręba.

Kapitana Wrona, tak jak wielu cywilnych pilotów mieszka w Sękocinie, niedaleko portu lotniczego. Gmina Raszyn po brawurowym lądowaniu Tadeusza Wrony nawiązała współpracę z PLL LOT. Firma ma być patronem nowo powstałych boisk.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

red
  • red
  • 08.12.2011 17:02

A miasto nazwą Wronowisko .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
piczka
  • piczka
  • 07.12.2011 09:05

Okęcie przemianować na port im. kpt. Wrony i jeszcze ze dwa stadiony i parę ulic. Wtedy kpt Wrona będzie żałował, że zamiast lądując bez kół nie pierdolnął dziobem w ziemię. Tak debile mogą doprowadzić do szału.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Led
  • Led
  • 07.12.2011 07:28

WRONIK .... jedno się ciśnie na usta hipokryzja i idiotyzm

Komentarz został ukrytyrozwiń
F16
  • F16
  • 06.12.2011 22:54

@lotnik
Piszesz wrednie .Pilot i kapitan Wrona przecież miał ciągly kontakt z obsługą naziemna .Nikt nie znał odpowiedzi i nikt nie potrafił mu doradzić w tym temacie .Nawet konsultant z Boeing'a nie znał przyczyny i równiez nie potrafił doradzić .Kapitan Wrona jest bohaterem niekwestionowanym .
Uratowałludzi i to jest najważniejsze!
Przyczyny ustali odpowiednia komisja i ustali czy to nie był sabotaż .Przeciez był uszkodzony wąż od hydrauliki a bezpiecznik mół ktoś już na miejscu wycisnąć aby zamuli sprawe .Aby utrudnić wykrycie prawdziwej przyczynie tej awarii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lotnik
  • lotnik
  • 06.12.2011 22:33

Ciekawy jestem kiedy wyjdzie prawda o tym, że kpt Wrona nie wiedział o włączniku , który rpzwiązałby problem z lądowaniem bez podwozia? Za samą decyzję lotu przez Atlantyk z usterką powinien co najmniej byc dożywotnio zawieszony.Nie neguję umiejętnego, mistrzowskiego lądowania,ale nie miał wiedzy podstawowej co do techniki i przez niewykonany JEDEN ruch ręką- do włącznika- narażał życie wszystkich pasażerów i załogi. Robi się z niego bohatera... Jak to zwykle w Polsce...A przecież prawda jest trochę inna. I MY O TYM WIEMY1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.