Facebook Google+ Twitter

Kradli impulsy i wygrywali telewizyjne konkursy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-05-05 08:43

Sławomir J. i trójka jego znajomych - Agnieszka G., Arkadiusz K. i Krzysztof N., zainstalowali na fikcyjne osoby kilka aparatów telefonicznych i dzwoniąc na numery zaczynające się na 0-400 brali udział w telewizyjnych konkursach interaktywnych. Nie płacili za połączenia. Szajka wyłudziła od TP SA impulsy telefoniczne za co najmniej 1 mln zł!

W tym domu przy ul. Lutomierskiej mieściła się główna siedziba szajki. / Fot. Fot. Express Ilustrowany– Podejrzani wpadli, gdy firma powiadomiła policję, że z telefonów na Bałutach wykonywano kilka tysięcy połączeń, za które nie chciano zapłacić – mówi Mirosława Kraszewska z zespołu prasowego KWP. Rachunki każdego z abonentów opiewały na dziesiątki tysięcy złotych. Telekomunikacja uruchomiła monitoring numerów. Ustalono skąd dzwoniono.

W rozpadającym się domu przy ul. Lutomierskiej zatrzymano 30-letniego Sławomira J., 29-letniego Arkadiusza K. i 29-letniego Krzysztofa N. Oglądali w telewizji konkurs i co chwilę telefonowali, chcąc wygrać nagrodę. 27-letnia Agnieszka G. została ujęta przy ul. Zgierskiej.

Z ustaleń policji wynika, że na swoje nazwisko telefon miał zarejestrowany tylko domniemany szef szajki Sławomir J. On i jego ludzie nie opuszczali żadnego quizu. Przeważnie wygrywali nagrody pieniężne od 1000 do 4000 zł, którymi się dzielili. Grozi im do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Łodzi tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.