Facebook Google+ Twitter

Kradną wszystko co wystaje

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-03 09:34

Klamki od drzwi, kurki od kranów ogrodowych, a nawet wystające z ziemi metalowe pręty, podtrzymujące rośliny – wszystko to ginie w ostatnich dniach z łódzkich ogrodów działkowych. Kradzione są też kłódki i... wanny, które działkowcy trzymają w ogródkach (zbierają w nich np. deszczówkę).

 / Fot. "Express Ilustrowany"– Złodzieje wyrywają zamki, zawory, a nawet całe rury, przez które leci woda. Biorą prawie wszystko – mówi Anna Pawłowska-Jarosik z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zimowit”.

– Gdy wyłączaliśmy wodę, wywiesiliśmy na tablicy ogłoszeń informację, by działkowcy zdjęli kurki od kranów. Ci, którzy nie posłuchali, będą teraz musieli kupić nowe na wiosnę – denerwuje się Danuta Jakubek, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Obrońców Pokoju.

Tadeusz Nowick i z tego samego ogrodu mówi, że złodzieje ukradli mu i jego sąsiadom nawet aluminiową konstrukcję płotu i szkielet tunelu foliowego. Wczoraj działkowicz postawił w ich miejsce drewnianą i plastikową.

Józef Wilimberg nie tylko założył plastikowe klamki, ale też, mimo chłodu, przesiaduje w altanie całe dnie. – Pilnuję dobytku, dlatego złodzieje jeszcze nic mi nie zabrali, ale sąsiadce wynieśli wannę! – mówi.

Złodzieje czują się bezkarni i pracują pod osłoną nocy, bo w niektórych ogrodach wyłączono prąd na zimę. Gra warta jest świeczki, gdyż za niektóre towary punkty skupu płacą całkiem nieźle. Najcenniejsza jest miedź, mosiądz i aluminium. – My klienta spisujemy z dowodu osobistego – zapewniają właściciele punktów skupu – nie mamy jednak możliwości by sprawdzić, czy to ich dowód.
– Każdy może przynieść co chce, przecież ludzie mają w domu różne rzeczy – dodaje Ireneusz Makowiecki, dyrektor punktu przy ul. Rymanowskiej.

Za kradzież i sprzedaż kradzionych przedmiotów na złom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(mgr) - " Express Ilustrowany".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.