Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30495 miejsce

Kradzież na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Cybince. Sprawcy ujęci

17 grudnia do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach wpłynęło telefoniczne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na Cmentarzu Oficerów Radzieckich w Cybince (woj. lubuskie). W poniedziałek ujęto sprawców.

Jeden z medalionów na Cmentarzu Oficerów Radzieckich w Cybince. / Fot. Roland SemikJak podaje oficjalna strona KPP w Słubicach, do kradzieży doszło między 11 a 17 grudnia b.r. Przedmiotem kradzieży stała się mosiężna tablica w języku rosyjskim, o wymiarach 1,5 m na 2 m, ważąca ok. 400 kg.

Tablicę, której wartość oszacowano na 4 tys. złotych, odnaleziono na pobliskim polu. Prawdopodobnie miała zostać sprzedana na jednym ze skupów złomu. Policja ujęła 31-letniego mieszkańca powiatu słubickiego, który przyznał się do winy, wskazał swojego 27-letniego współsprawcę oraz miejsce ukrycia przez nich mosiężnej tablicy.

Teren Cmentarza Oficerów Radzieckich w Cybince regularnie staje się miejscem wandalizmów i kradzieży, zarówno ze strony miejscowej ludności jak i osób przyjezdnych. Ponad 6 lat temu obywatel Ukrainy dopuścił się kradzieży kilkudziesięciu tablic nagrobnych. Wiosną br. zginęły zaś cztery cokoły wykonane z brązu. Co jakiś czas giną elementy pomników lub cmentarnego wyposażenia.

W najbliższym czasie można się spodziewać postanowienia Sądu Rejonowego w Słubicach w sprawie ewentualnego zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Więcej o całej sprawie na: www.slubice.lubuska.policja.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Kostrzyniu przy forsowaniu Odry zginęło w przeciągu kilku godz ponad sto tysięcy żołnierzy Radzieckich. Większość z nich spłynęła Odrą. Powodem było przechwycenie informacji przez Niemców o przygotowaniu artyleryjskim, po którym miało nastąpić forsowanie Odry. W tym samym czasie dywizja T.Kościuszki, forsując Odrę od Cedyni zdobyła przyczółek. Zginęło w Cedyni 2600 polskich żołnierzy, jak mnie pamięć nie myli. Czy z tym rabowanym cmentarzem jest jakiś związek o tym co powiedziałem? Kary powinny być za takie przestępstwa dotkliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.