Facebook Google+ Twitter

Kradzież napisu z Auschwitz to „drobne wykroczenie”?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 12:42

Szwedzka policja traktuje kradzież napisu z Muzeum Obozu Auschwitz jako drobne wykroczenie. W związku z tym nie podejmie specjalnych działań by szybko zatrzymać sprawcę - poszukiwanego przez Polskę Andersa Hoegstroema.

Szef sekcji zagranicznej szwedzkiego odpowiednika naszego Centralnego Biura Śledczego, Bertil Olofsson, oświadczył, że nie wyśle ludzi na poszukiwanie Hoegstroema. "Postępujemy zgodnie ze szwedzkim prawem" - powiedział w wywiadzie dla wychodzącej w Karlskronie gazety Blekinge Laens Tidning i dodał, że na każdą akcję przeznaczane są środki, odpowiednie do wagi przestępstwa, określanej przez szwedzki kodeks karny. Zdaniem Olofssona kradzież napisu z byłego hitlerowskiego obozu zagłady można porównać do kradzieży..... szwedzkiego znaku drogowego ostrzegającego przed łosiami.

Szwedzka prasa zwraca uwagę, że w tej sytuacji sprawca kradzieży pozostanie praktycznie bezkarny, a największym zagrożeniem może być dla niego przypadkowe zatrzymanie do kontroli w ruchu drogowym.

Według szwedzkich mediów Sam Hoegstroem zaczyna się obawiać przekazania do Polski. Miał on powiedzieć znajomym, że nie wierzy w polską praworządność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.