Facebook Google+ Twitter

"Krąg pierwszy" A. Sołżenicyna - już wkrotce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-02 21:14

Po olbrzymim sukcesie Archipelagu GUŁAG Aleksandra Sołżenicyna (wznowiony w 2008 roku przez REBIS) oraz wydaniu Jednego dnia Iwana Denisowicza i innych opowiadań i Oddziału chorych na raka Dom Wydawniczy REBIS proponuje kolejną publikacje tego autora – Krąg pierwszy

Krąg pierwszy / Fot. REBISPo olbrzymim sukcesie Archipelagu GUŁAG Aleksandra Sołżenicyna (wznowiony w 2008 roku przez REBIS) oraz wydaniu Jednego dnia Iwana Denisowicza i innych opowiadań i Oddziału chorych na raka Dom Wydawniczy REBIS proponuje kolejną publikacje tego autora – Krąg pierwszy.

Choć jej tytuł nawiązuje do Boskiej Komedii Dantego, Sołżenicyn opisuje współczesne mu czasy i rzeczywistość "szaraszki" - więzienia-instytutu badawczego. Zatrudnieni w niej więźniowie, wielu to wybitni naukowcy, pracują nad deszyfracją ludzkiego głosu i technikami podsłuchu. To zamknięte środowisko jest obrazem radzieckiego społeczeństwa w miniaturze, a portrety psychologiczne bohaterów - także samego Stalina - zajmujących miejsca na dwóch skrajach represyjnego systemu, składają się na całą gamę ludzkich typów i postaw. Jest to powieść o wyjątkowych walorach, przejmująca i napawająca grozą.

Aleksander Sołżenicyn (1918-2008), aresztowany w 1945 roku i skazany na osiem lat obozu pracy, do roku 1956 przebywał na zesłaniu. W 1970 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla. W 1974 roku został ponownie aresztowany, pozbawiony obywatelstwa ZSRR i deportowany do RFN. Do ojczyzny wrócił ze Stanów Zjednoczonych dopiero w roku 1994.

REBIS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.