Facebook Google+ Twitter

Kraina Marzeń... - Impresje Artystyczne 2008

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Od dziś w Ciechocinku rozbrzmiewają głosy utalentowanych niepełnosprawnych artystów z całej Polski. Mowa tu o VII Ciechocińskich Impresjach Artystycznych organizowanych przez Fundację Pro Omnibus.

Agata Zakrzewska podczas przesłuchań do niedzielnego koncertu. / Fot. M.WróbelJuż od samego rana do Ciechocinka zaczęli zjeżać niezwykle utalentowani, inaczej sprawni, artyści, by podczas dwutygodniowych warsztatów rozwijać swój talent wokalny pod okiem doświadczonych fachowców. Na Impresjach każdy wokalista może znaleźć się na wymarzonej, pełnej reflektorów scenie. I to na niej, może zaprezentować to czego się nauczył podczas Festiwalu.

- W Ciechocinku jestem po raz kolejny. Moja ogromna radość nie zna granic bo tu moje pragnienia stają się rzeczywistością. Gdy pojawiam się na Festiwalu czuję się szczęśliwa bo nikomu nie przeszkadza moja niepełnosprawność. Tu liczy się talent, a Fundacja Pro Omnibus to brama do mojej wymarzonej Krainy Marzeń w, której właśnie się znajduję - powiedziała nam Ola Daukszewicz.

A jeszcze inna uczestniczka, Basia Borowicz, dodała: - Impresje pozwalają mi oderwać się od szarej rzeczywistości i pomagają przetrwać trudy naszego życia.

Warsztaty wokalne razem z koncertami potrwają od 10 do 28 lipca 2008 roku. Mirosław Satora, prezes Fundacji, poinformował nas, że najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę 13 lipca o godz. 16 w kościele parafialnym w Ciechocinku odbędzie się Koncert Piosenki Religijnej dedykowany ks. kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu pod honorowym patronatem księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa.

Festiwal odbywa się pod patronatem medialnym Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) Ciekawa impreza. Talent nie zawsze idzie w parze z pełną sprawnością, ale to nie powinno być ważne, przecież wykonawców słuchamy najczęściej w ogóle na płytach, a tam nie liczy się nic poza samym śpiewem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywisty plus. Świetna robota dziennikarska i temat bardzo ważny.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.