Facebook Google+ Twitter

Kraina Tysiąca Uśmiechów

Królestwo Tajlandii określane jest mianem raju na ziemi. "Thai" po tajsku oznacza "wolny". Rdzenni mieszkańcy nazywają to miejsce Krainą Tysiąca Uśmiechów. Kto choćby raz odwiedzi tę niezwykłą krainę, zakocha się w niej nieodwracalnie.

Stolica Tajlandii- Bangkok / Fot. http://pt.wikipedia.org/wiki/Ficheiro:Bangkok_skytrain_sunset.jpgJedno z najpiękniejszych i najbardziej popularnych państw Półwyspu Indochińskiego. Rozciąga się od pasma Himalajów na północy po tropikalne lasy na południu. Słynie z kojących masaży, zdrowej kuchni, medytacji i niezwykle gościnnych mieszkańców. Nazywana również Syjamem (ta nazwa funkcjonowała do 1949r.). Administracyjnie dzieli się na 6 regionów i 76 prowincji.

Tajlandia jest zarówno dobrym miejscem na wypoczynek, jak i zafundowanie sobie niezłej dawki adrenaliny. Buddyjscy mnisi oferują kursy medytacji (najczęściej darmowe). Tajowie nauczanie Buddy uważają za skarb, który może posiąść jedynie oddany i cierpliwy człowiek. Regularne medytowanie owocuje w ukojenie duszy i wewnętrzne wyciszenie się. Tajowie uważają je za jeden z najważniejszych sposobów na utrzymanie w harmonii ducha z ciałem. Stopy są tu Widok na miasto Chiang Mai / Fot. http://pt.wikipedia.org/wiki/Ficheiro:Rice_fields_Chiang_Mai.jpgnajbardziej nieczystą częścią ciała (nie pod względem zabrudzenia). Dlatego do świątyni należy wchodzić boso. W ten sposób przekracza się również progi domostw. Mieszkańcy Tajlandii są niezwykle uduchowieni. Ogromną wagę przywiązują do swojej religii, kultury i tradycji. Uważani są za jeden z najbardziej przyjaznych narodów na świecie.

Miłośnicy mocnych wrażeń także znajdą tu miejsce dla siebie. Bowiem znajduje się tu słynny na całym świecie kurort Patataj-stolica rozpusty. Oprócz tego na turystów czekają: wspinaczka wysokogórska, trekking z noclegami w tubylczych wioskach lub w dżungli, spływy kajakowe, kursy nurkowania. Ci bardziej oryginalni mogą spróbowć jazdy na słoniu czy gry nazywanej "takraew". Jest to odmiana piłki siatkowej. Z tym, że piłka może być odbijana jedynie... nogami lub głową.

Słoń jest jednym z symoboli Tajlandii. Powszechnie szanowany przez wszystkich mieszkańców. Uważa się, że granice państwa układają się na kształt głowy tego zwierzęcia. Słonie można spotkać nawet w centrum miasta, maszerujące pomiędzy samochodami.

Pałac królewski w Bangkoku / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Palac_tajskiego_krola.jpg&filetimestamp=20090130163733Tajowie, mimo że tworzą kulturę odrębną i nieznaną dla Europejczyków, lubią dzielić się nią. Są przyjaźnie nastawieni i otwarci dla turystów, chętnie z nimi obcują. Pokazy różnorodnych obrządków można obejrzeć m.in. w Ogrodzie Różanym. W ciekawy sposób odbywają się tamtejsze zaślubiny. Nowożeńcy siedzą na podłodze z obwiązanymi łańcuchami z kwiatów rękami. Dłonie polewa się im wodą. Do niedawna wystarczył ten zwyczaj, aby związek uznać za ważny. Obecnie wymagana jest również rejestracja w urzędzie miasta. Tajska społeczność nie lubi okazywać uczuć publicznie. Jest to zakazane i niezgodne z ich wyznaniem. Uważają, że uczucia należy zostawić w domu. Obejmowanie, całowanie czy choćby trzymanie się za ręce uznawane jest za swego rodzaju rytuał. Rytuał zbyt intymny, aby pokazywać go na ulicy.

Najczęstszym miejscem odwiedzin turystów jest stolica Tajlandii - Bangkok. Historyczne świątynie buddyjskie, rejsy łodziami organizowane na rzece Menam, targ wodny - z łodzi pływających wzdłuż brzegu sprzedawane są warzywa, owoce, świeże ryby i pamiątki. To tylko niektóre z licznych atrakcji. Tajlandia jest niezwykłą i mistyczną krainą. Idealne miejsce na podróż w nieznane, gdy za oknem mróz i śnieżyca.

Źródła:
http://turystyka.interia.pl/
http://skarby-swiata.pl/tajlandia-wczasy-zabytki/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.