Facebook Google+ Twitter

Krajobraz po wichurze: W Rzeszowie Emma nie dała spać

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-03-02 21:20

Na szczęście po przejściu orkanu Emma na Podkarpaciu nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Straż pożarna interweniowała wiele razy, jednak dla mieszkańców rzeszowskich osiedli skończyło się tylko na huku spadających rynien nie dających w nocy spać.

Zerwana rynna przy ul. Spiechowicza w Rzeszowie. / Fot. Natalia A. GarstkaŻadnych poważniejszych strat na Podkarpaciu – tak podsumować można nocne przejście orkanu Emma. Od wczoraj rzeszowscy strażacy interweniować musieli około siedemdziesiąt razy, by usunąć szkody: powalone drzewa i konary, zerwane szyldy reklamowe oraz części pokrycia dachów. Wichura uszkodziła także transformatory na liniach wysokiego napięcia. Należy więc liczyć się, że mieszkańcy Rzeszowa i okolic będą mieli przerwy w dostawach prądu.

Noc na rzeszowskich osiedlach upłynęła przy hukach odrywających się od bloków rynien. Na ul. Krakowskiej został zerwany dach jednego z budynków magazynowych. Władze nadal ostrzegają, by bez potrzeby nie wychodzić z mieszkań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.03.2008 13:18

a, co do leadu to racja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2008 13:17

Orkan - tu rzeczywiście poszłam za innymi mediami informacyjnymi, może jest to błąd. Z wikipedii (już) nie korzystam, bo jest mało rzetelna. I "nie dających w nocy spać" bo ciężko jak za oknem słychać huk zrywanych na ziemie rynien - sytuacja niecodzienna więc. Nie do końa widzę więc tautologię. Ale bardzo dziekuje za uwagi, warte przemyślenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wikipedia.org/wiki/Orkan

Zaś co do artykułu.
Natalio, zauważyłem, że w leadzie piszesz, że "strażacy interweniowali wiele razy", aby później w rozwinięciu podać konkretną liczbę. Zważywszy na to, że lead najczęściej konstruujemy tak, aby zawrzeć w nim esencję całej informacji: uważam, że powinnaś już na samym początku podać tę liczbę.

Po drugie mam wątpliwości co do stwierdzenia "nie dających w nocy spać". Trochę pachnie tautologią, bo chociaż na upartego można spać i w dzień, to zwyczajowo śpimy w nocy, tak jak zwyczajowo cofamy się do tyłu:)

Tak czy owak, pozdrowienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd wzięło się określenie orkan? Przecież orkan to huragan wiejący na oceanie Indyjskim... O ile mi wiadomo Bałtyk należy do zlewni Atlantyku...
Jest to co prawda wyraz bliskoznaczny, ale nie w tym kontekście. To tak jakby pisać o osobie która dostała karę za prowadzenie pojazdu, że jechała samochodem, a tymczasem mogła jechać rowerem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.