Facebook Google+ Twitter

Krajobrazy Jana Szula w krynickim "Siedlisku"

Oficjalny wernisaż wystawy malarstwa Jana Szula w Galerii "Siedlisko" Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju odbędzie się 8 sierpnia 2013 roku o godzinie 16. Jednakże obrazy można już oglądać od początku sierpnia.

Fragment wystawy prac Jana Szula w Galerii Siedlisko w Krynicy - Zdroju. / Fot. Krzysztof KrzakOsoba Jana Szula kojarzona jest głównie z jego działalnością dziennikarską, którą zaczynał w programie I Polskiego Radia w audycji "Cztery pory roku". Współpracował też z radiową Trójką. Jan Szul był członkiem zespołu założycielskiego popularnego do dziś programu informacyjnego "Teleexpressu". W 1989 roku na trzy lata wyjechał do Stanów Zjednoczonych, a po powrocie do Polski rozpoczął pracę w telewizyjnych "Wiadomościach". Od czerwca 2011 roku Jan Szul jest dyrektorem TVP Info.Obrazy Jana Szula w Galerii Siedlisko w Krynicy - Zdroju. / Fot. Krzysztof Krzak

Mało kto jednak wie, że ten wszechstronny dziennikarz (reporter, sprawozdawca, prezenter) w wolnych od pracy chwilach zajmuje się malarstwem. A tak zupełnie na poważnie zajął się nim trzy lata temu. Wtedy bowiem postanowił przenieść na płótno swoje artystyczne emocje i fascynacje. A są nimi krajobrazy rodzinnego Podkarpacia (dziennikarz - malarz urodził się w Sieniawie, a wychował we wsi Leżachów), a także Lubelszczyzny i Kielecczyzny. I to właśnie te pejzaże znajdują się w Obrazy Jana Szula w Krynicy - Zdroju. / Fot. Krzysztof Krzakkrynickiej Galerii "Siedlisko". Obrazy Jana Szula są niezwykle oszczędne i proste w formie. To najczęściej różnorodne układy kresek i linii czarno - białych lub kolorowych, w zależności od tego, jaką porę roku i dnia artysta przedstawia. Jedne z nich są łanami zbóż, inne miedzami dzielącymi pola, a jeszcze inne pagórkami, wśród których toczyło się dzieciństwo Jana Szula i wielu z oglądających jego prace. Niektóre prace świetnie współgrają z pejzażem otaczającym krynicką galerię. "Malarstwo Jana Szula" można oglądać w "Siedlisku" przy ulicy Piłsudskiego 19 do 30 sierpnia br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hm... A w związku z tym wzrastają możliwości interpretacyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, Adrianno, a dla mnie zaskoczeniem było też, że pan Szul maluje i do tego tak dość abstrakcyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Intrygujące jest współczesne malarstwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.