Facebook Google+ Twitter

Krajowa reprezentacja gołębi pocztowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-12 11:08

Już w czwartek, w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia sędziowie wyłonią reprezentację Polski. Nie będzie ona jednak rywalizować na boiskach, kortach czy torach sportowych, ale w powietrzu. Mowa o reprezentacji krajowej gołębi pocztowych, którą wybiorą przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

 / Fot. Andreas Trepte, CC2.562. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych zostanie otwarta dla zwiedzających w piątek, ale już dzień wcześniej sędziowie dokonają oceny i wybiorą polskich reprezentantów spośród niemal 1500 gołębi pocztowych z 37 okręgów. Ptaki będą oceniane w 9 kategoriach: sportowych, gdzie pod uwagę brane są osiągnięcia lotowe gołębi i w kategorii standard, w której ocenia się również ich wygląd.

Wydarzenie organizowane przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych to najważniejsza impreza kończąca sezon lotowy i jednocześnie podsumowanie wystaw okręgowych. Jego częścią będzie sobotnia Dekoracja Mistrzów Polski Generalnego Mistrzostwa Polski, Mistrzów we Współzawodnictwie Olimpijskim oraz Mistrzów Lotów Narodowych.

Wystawa gołębi jest integralną częścią Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie, które w Sosnowcu odbędą się już po raz piąty. Przez trzy dni, od 13 do 15 stycznia, zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą hodowców i sprzedawców gołębi, producentów i dystrybutorów karmy, odżywek, gołębników, trofeów oraz systemów elektronicznych i transportowych opracowanych z myślą o hodowcach gołębi pocztowych.

Nie zabraknie także przedstawicieli przychodni weterynaryjnych oraz fachowych wydawnictw i portali. Targi EXPOGołębie 2012 oraz towarzysząca im 62. Ogólnopolską Wystawa Gołębi Pocztowych będą bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dla miłośników gołębi w Polsce. Aktualności związane z targami oraz informacje organizacyjne można uzyskać na stronie www.expogolebie.pl.

Materiał prasowy przekazany W24 przez Krystynę Urbańczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.