Facebook Google+ Twitter

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnej: podsumowanie roku

Współautorzy: Barbara Podgórska

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnej podsumowało własne dokonania w mijającym roku.

 / Fot. Adam K. PodgórskiBył to okres systemowych zmian w prawodawstwie dotyczącym ochrony informacji niejawnych przed polską prezydencją w Unii Europejskiej, nowelizacji ustawy i przygotowania 15 rozporządzeń towarzyszących. KSOIN czynnie uczestniczyło w pracach zespołów roboczych, opiniowało ustawę oraz akty wykonawcze...

Stowarzyszenie liczy aktualnie blisko 300 członków, w tym 60 honorowych. Większość z nich przyjechała w sobotę do auli Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach na zwyczajne walne sprawozdawcze zebranie. Mieczysław Tadeusz Koczkowski, prezes zarządu złożył w imieniu władz informację o wykonaniu obowiązków statutowych. Na pierwszy plan wybijała się działalność szkoleniowa. KSOIN organizuje profesjonalne kursy kierowników i pracowników kancelarii tajnych, warsztaty dla administratorów systemu i inspektorów bezpieczeństwa teleinformatycznego, konwersatoria dla pełnomocników ochrony, seminaria i konsultacje dot. ochrony danych osobowych i zagrożeń bezpieczeństwa informacji. Takich zajęć o różnym czasie trwania i urozmaiconej formule odbyło się 43, a skorzystało z nich ok. 1100 osób.

KSOIN był również organizatorem VI Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych oraz I Krajowego Forum Kierowników Jednostek Organizacyjnych - pod patronatem Szefa BBN połączonego z V Forum Pełnomocników Ochrony Informacji Niejawnych. W roku 2011 ma zamiar kontynuować ważne i prestiżowe zadania szkoleniowo edukacyjne.
Zupełnie nową i autorską propozycja KSOIN-u jest ustanowienie Dnia Ochrony Informacji Niejawnych, który mógłby przypadać na dzień 22 stycznia, w rocznice ustanowienia pierwszej polskiej ustawy o ochronie informacji niejawnych, w myśl standardów obowiązujących w NATO i UE.

Zabrani, w głosowaniu jawnym przyjęli uchwały zatwierdzające sprawozdania zarządu i komisji rewizyjnej oraz udzielające władzom absolutorium. Wręczono także, przyznane przez kapitułę, Złote Odznaki KSOIN, którymi w dowód uznania za zasługi dla rozwoju i działalności stowarzyszenia uhonorowano; Małgorzatę Gajos, Elżbietę Bińczyk, Irenę Dudzik Sęk, Franciszka Zalewskiego i Edmunda Lalika. Nadano też tytuły Członków Honorowych KSOIN. Godność tą przyznano Katarzynie Haras, Januszowi Pilszakowi, Krzysztofowi Janikowi i Jackowi Skalmierskiemu.

Po części oficjalnej z koncertem znanych przebojów estradowych, tradycyjnych pieśni polskich oraz kolęd i pastorałek wystąpiła solistka opery Śląskiej i Wrocławskiej Pani Katarzyna Haras.
Następnie odbył się miły jak zawsze „opłatek”, podczas którego wszyscy złożyli sobie wzajemne życzenia i rozmawiali nie tylko o sprawach tajnych, ale towarzyskich i życiowych.


 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.