Facebook Google+ Twitter

Krajowy Finał Konkursu "Jugend debattiert international"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-01 00:12

31 maja odbyła się polska edycja Finałów Krajowych Konkursu "Jugend debattiert international", podczas których uczestnicy pokazali, jak najskuteczniej bronić swojego zdania w debacie na temat: "Czy Unia Europejska powinna także w przyszłości bojkotować duże imprezy sportowe w przypadku nieprzestrzegania praw człowieka przez kraj organizujący dane wydarzenie?"

Konkurs Jugend debattiert international / Fot. mat. organizatora Konkurs Jugend debattiert international przeznaczony jest do uczniów z Europy Środkowej i Wschodniej. Projekt wzmacnia rolę debaty jako instrumentu demokratycznej wymiany poglądów i promuje aktywną wielojęzyczność.

Finały Krajowe są zwieńczeniem konkursu w każdym z krajów uczestniczących w projekcie - Czechach, Estonii, Polsce, Rosji oraz na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Węgrzech. W bieżącym roku szkolnym na terenie Polski udział wzięło około 350 uczniów z 28 szkół.

31 maja w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej została wyłoniona zwycięska dwójka, która podczas gorącej dyskusji pokazała jak najskuteczniej bronić swojego zdania na temat: "Czy Unia Europejska powinna także w przyszłości bojkotować duże imprezy sportowe w przypadku nieprzestrzegania praw człowieka przez kraj organizujący dane wydarzenie?"

Pierwsze miejsce zajął Rafał Korzeniec z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich, a zdobywczynią drugiego miejsca została Justyna Dąbrowska z XIII LO w Szczecinie. Pierwsze miejsce zajął Rafał Korzeniec z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich, a zdobywczynią drugiego miejsca została Justyna Dąbrowska z XIII LO w Szczecinie. / Fot. mat. organizatoraTo oni najlepiej uzasadnili swoje stanowisko i przekonali jury, że dobrze znają omawiane zagadnienie i doskonale potrafią argumentować. Dlatego też wezmą udział w międzynarodowych finałach konkursu, w których spotkają się ze zwycięzcami finałów krajowych z pozostałych krajów.

Organizatorami konkursu "Jugend debattiert international" są Goethe-Institut, Fundacja "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość", Fundacja Gemeinnützige Hertie-Stiftung oraz Centralny Wydział Szkolnictwa Zagranicznego. W Polsce projekt wspiera Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.