Facebook Google+ Twitter

Kraków: 130 budynków do odnowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-22 20:16

Społeczny Komitet Ochrony Zabytków Krakowa odnowi w przyszłym roku 130 budynków. To o 20 więcej niż w kończącym się roku.

Renowacja zabytków ma pochłonąć 42 miliony złotych, które na ten cel są przewidziane w przyszłorocznym budżecie państwa. Najwięcej z tej puli dostaną Sukiennice, ponad 3 miliony złotych - przyznaje przewodniczący komitetu profesor Franciszek Ziejka. Jego zdaniem jest szansa, że prace renowacyjne zabytku uda się zakończyć do jesieni.

Pieniądze na renowację krakowskich zabytków pochodzą z budżetu państwa, a wysokość dotacji na każdy rok zgłasza Kancelaria Prezydenta, który patronuje komitetowi. Podczas walnego zgromadzenia Komitetu, profesor Ziejka zasygnalizował potrzebę zmiany zasad finansowania odnowy zabytków. Chodzi o to, żeby komitet odnawiał również zabytki, które są w rękach prywatnych.

Konkretny plan komitetu na 2010 rok poczeka na zatwierdzenie do stycznia. Do tego czasu będą się odbywać konsultacje z wojewodą małopolskim, metropolitą krakowskim i prezydentem miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.