Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3323 miejsce

Kraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman

Odcienie błękitu, złota, maski, ptaki i klatki oraz ciągła walka o siebie.

Kraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman / Fot. fot. M. PółtorakKraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Floriańska 22 trwa wystawa malarstwa zatytułowana „13 obrazów”. Cykl obrazów w tonacji niebiesko-złotej to przejmujące studium, ludzkich emocji.

Nie jest to jednoznaczna forma przedstawienia, ponieważ przesiąknięta jest zarówno energią wyzwolenia z negatywnych emocji jak i euforią pozytywnych afektów. Motywem, który przewija się przez płótna jest ptak uwięziony w klatce. Ten, jakże czytelny wątek jest potężną alegorią wolności. Ptak to dusza oswobodzona, która odrywa się od ziemi. Wzlatuje ku przestrzeni wolności.

Kraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman / Fot. fot. M. PółtorakKraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman / Fot. fot. M. PółtorakDrugą, widoczną w cyklu „13 obrazów” myślą przewodnią jest maska. U Gaby Herman jest to forma pośrednia pomiędzy twarzą a maską, istota odkrywania siebie oraz droga w głąb siebie. Całość ekspozycji ma w sobie pierwiastki życia i śmierci, swoistego powrotu do życia, oddalenia ciężarów i trudów, które nie pozwalają jak wspomniany ptak wznieść się, odlecieć, pozostawić klatkę.

Kraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman / Fot. fot. M. Półtorak
Wspomniana kolorystka w niebieskim i złotym odcieniu ma w sobie cząstki duchowe. Błękit to barwa transcendentna. Wyznacza granice nieba i kontemplacji, stosowana wymiennie z kolorem złotym.
Złotem, które w cyklu „13 obrazów” przełamuję (pozorny) spokój by nadać kompozycji symboliczny wymiar szlachetności, wzniosłości oraz radości, która jest konsekwencją wybicia się ku wolności.

Kraków. 13 OBRAZÓW Gaby Herman / Fot. fot. M. PółtorakGaleria Floriańska 22,
Kraków, ul. Floriańska 22
pon-sob 10:00-18:00
.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.