Facebook Google+ Twitter

Kraków: 16 października Soyka wystąpi pod oknem papieskim

Instytut Międzykulturowy im. Jana Pawla II w Krakowie organizuje koncert z okazji przypadającej 34. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Stanisław Soyka/ wikipedia / Fot. Maciej Ukleja, CC 2.5Impreza odbędzie się 16 października o godz. 17, przed oknem papieskim na Franciszkańskiej 3. Na placu przed Pałacem Arcybiskupów wystąpi Stanisław Soyka z zespołem "Soyka Kwintet". Wstęp na koncert jest bezpłatny - informuje portal pranciszkańska3.

Stanisław Soyka w 25-lecie pontyfikatu wyboru na papieża "Wielkiego Polaka" w 2003 r. skomponował do poematu "Tryptyk rzymski". Na tę okoliczność została wydana płyta wybitnego artysty.

Album ten został nagrodzony statuetką Fryderyk za najlepszy album 2003 roku z muzyką poetycką i zdobył zaszczytny status "Złotej Płyty". Soyka wystąpił także w 2003 r. w Watykanie z okazji imienin Jana Pawła II, śpiewając utworu z tego albumu.W ubiegłym roku Stanisław Soyka wydał nowy album pt: "W blasku światła", również z poematów Jana Pawła II. Soyka nagrał ją razem z Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym. Muzykę do albumu artysta tym razem skomponował z Sewerynem Krajewskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

karolinast
  • karolinast
  • 29.09.2012 08:50

Super!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.