Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2372 miejsce

Kraków. 60-lecie prof. Wojciecha Ligęzy

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Krakowie serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie jubileuszowe z okazji 60-lecia prof. Wojciecha Ligęzy.

Wojciech Ligęza- mat. Stowarzyszenia Pisarzy Polskich / Fot. Marat Mazurkiewicz-StefańczykProf. Ligęza od lat działa aktywnie i bezinteresownie na rzecz kultury polskiej, promując i wspierając twórców, także debiutantów. Poświęca swój czas organizując, prowadząc oraz uczestnicząc jako krytyk w spotkaniach literackich. Od Kilku lat pełni funkcję wiceprezesa krakowskiego SPP.

Warto podkreślić, że od lat współpracuje z prasą emigracyjną i środowiskiem twórców polonijnych, pomagając krzewić polską kulturę w wielu krajach, m.in. w Anglii i USA.

W. Ligęza współpracuje z wieloma pismami literackimi, często bywa jurorem wielu nagród i konkursów literackich. Jego teksty krytyczne oraz książki cieszą się dużym uznaniem wśród znawców oraz sporą popularnością u czytelników.

W programie artystycznym „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało” zobaczymy wielu krakowskich artystów - literatów i przyjaciół jubilata.

Prowadzenie: Gabriela Matuszek i Michał Zabłocki

14 grudnia 2011 roku, godz. 19.00
Piwnica Pod Baranami.
Rynek Główny 27

Wojciech Ligęza debiutował w 1975 na łamach „Życia Literackiego”, recenzją powieści M. Pilota "Zakaz zwałki", zatytułowaną Miazga. Przez 36 lat uprawia nieprzerwanie krytykę literacką, pisząc o literaturze na łamach wszystkich najważniejszych czasopism polskich, m.in. takich jak „Twórczość”, „Odra”, „Dekada Literacka”, „PAL. Przegląd Artystyczno-Literacki”, „Tygiel Kultury” „Nowe Książki”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.