Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7245 miejsce

Kraków. ADDICTED TO FAKE w Pracowni pod Baranami

Głównym tematem malarstwa Michała Łacha jest prezentacja własnego spojrzenia na świat kolorowych i ekskluzywnych magazynów, gdzie forma przedstawień sprowadza się niejednokrotnie do kultu cielesności i erotyzmu.

Kraków. ADDICTED TO FAKE w Pracowni pod Baranami / Fot. M. PółtorakW Pracowni pod Baranami trwa wystawa Michała Łacha zatytułowana "ADDICTED TO FAKE".
Bohaterkami malarstwa są tu kobiety - modelki, które pod pretekstem reklam dóbr luksusowych - torebek, samochodów czy seksownej bielizny, stają się towarem mającym na celu epatowanie seksem.
Ukazanie takiego mechanizmu jest możliwe, gdyż artysta stosuje świadomie konwencję sztuki, w której modelka-kobieta służy przede wszystkim do tego, by cieszyć oko widza-mężczyzny.
Kraków. ADDICTED TO FAKE w Pracowni pod Baranami / Fot. M. PółtorakPodobnie jak w sesjach modowych, Michał Łach sięga po absurdalne i odważne konwencje. Takie ukazanie w mediach kobiet, często z zamiarem erotycznym, prowadzi jednak do odwrotnego odbioru – jako groteskowe i śmieszne.
Kontekst ten, wydobywa także forma - charakterystyczny sposób malowania, kojarzący się filtrami edytora zdjęć.

Wystawa jest więc, głosem w dyskusji o granice wszelkiej pogoni za hedonizmem, który często jest dominującym motywem współczesnej estetyki .
Kraków. ADDICTED TO FAKE w Pracowni pod Baranami / Fot. M. Półtorak
Wystawa potrwa do 9 maja.
Informacje na NEW ERA ART FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.