Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4531 miejsce

Kraków: Akcja "Przygarnij kotka"

  • Anna K.
  • Data dodania: 2008-10-04 19:48

Niektóre z nich, to małe kociaki, wciąż chętne do zabawy. Inne to dorosłe koty, spoglądające spokojnie na zgromadzonych przed klatkami ludzi. Wszystkie czekają na adopcję, w ramach akcji „Przygarnij kotka”.

 / Fot. Anna KaliszewskaJednym z problemów, z którymi boryka się Kraków, jest duża liczba bezdomnych kotów. Zamieszkują piwnice i śmietniki, a nie poddawane żadnym zabiegom – rozmnażają się w szybkim tempie. Dużo osób zapewnia im pożywienie, legowiska w piwnicach i opiekę weterynaryjną. Lecz nie brakuje też przeciwników, którzy celowo zamykają piwniczne okienka, a czasem posuwają się nawet do drastycznych metod, aby zwierzęta wytępić. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest sterylizacja kotów i znalezienie im domu.

Akcja „Przygarnij kotka” organizowana jest cotygodniowo przez Fundację „Zwierzęta Krakowa”, w krakowskim hipermarkecie M1. Od kilku lat, w każdą sobotę i niedzielę, można tam oglądać przeznaczone do adopcji małe i duże koty. Są to zwierzęta przygarnięte przez wolontariuszy Fundacji z osiedlowych piwnic. Zanim zwierzę zostanie wystawione do adopcji przechodzi badania weterynaryjne i poddawane jest sterylizacji.

Kotka przygarnąć może każdy, pod warunkiem, że będzie odpowiedzialnym opiekunem. Dlatego wolontariusze Fundacji weryfikują, czy nowy właściciel zapewni zwierzęciu dobre warunki i troskliwą opiekę. Po adopcji także kontrolują, jak kot odnajduje się w nowym otoczeniu. W przypadku, gdy z przyczyn losowych, nowy właściciel nie może dłużej opiekować się zwierzęciem, możliwy jest powrót kota do Fundacji. Dzięki temu kot nie trafi z powrotem na ulicę.

Akcja cieszy się dużą popularnością. W każdy weekend dom znajduje około dwadzieścia kotów. Lecz kolejka czekających na nowy dom wciąż jest długa...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zdjęcie było... Właściwie nie wiem, czemu teraz znikło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za ważną informację :) Brakuje mi tutaj tylko zdjęcia jakiegoś kociaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.