Facebook Google+ Twitter

Kraków. Alchemia światła

Wystawa przedstawia świat cienia i światła – tajemniczy, nęcący, hipnotyczny.

Wystawa fotograficzna Zbigniewa Makowskiego W Stopklatce w Podgórzu trwa wystawa fotograficzna autorstwa Zbigniewa Makowskiego zatytułowana Alchemia światła.

Wystawa przedstawia świat cienia i światła – tajemniczy, nęcący, hipnotyczny. Fotografowane obiekty ożywają w zręcznym modelowaniu światłem przez artystę. Rzeźby i elementy architektury nabierają na tych fotografiach oryginalnych cech,w których fotograf uwidacznia odczucia, jakie są mu bliskie, gdy spogląda na sztukę.
Wystawa fotograficzna Zbigniewa Makowskiego
Tradycyjne posągi w swojej - często ukrytej ekspresji - mogą stanowić plastyczną materię do tworzenia własnych, indywidualnych przedstawień – takich, które odpowiadają wizji fotografującego,
a które są ściśle przekazanie widzowi. Zbigniew Makowski podąża za grą światłocienia, gotowy na swego rodzaju "zapis ikonograficzny" obserwowanych zjawisk.

Jak mówi Zbigniew Makowski: Piękno architektury i rzeźb oraz sposób, w jaki go postrzegam, staram się zapisać fotonami każdego urządzenia wyposażonego w matrycę, które mam pod ręką.

Wystawa fotograficzna Zbigniewa Makowskiego Wystawa w ramach Kraków Photo Fringe -platformy prezentującej interesujące inicjatywy równolegle do Miesiąca Fotografii.

Informacje na http://www.krakowfringe.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.