Facebook Google+ Twitter

Kraków. Animal World w PRACOWNI pod Baranami

Przedstawiony na obrazach świat fauny jest pełen wyobraźni, która stwarza na nowo wizerunek pejzażu miejskiego. Artystka traktuje go jako konglomerat, dżunglę pełną ludzi i budynków, która staje się tłem dla przyczajonych drapieżników.

Kraków. Animal World w PRACOWNI pod Baranami / Fot. M. PółtorakW Pracowni Pod Baranami trwa wystawa prac Agaty Haras zatytułowana Animal World. Jest to ekspozycja grafiki wykonanej w technice mieszanej – ręcznie i komputerowo, co daje pracom niepowtarzalny klimat.
Przedstawiony na obrazach Agaty Haras świat fauny jest pełen bezgranicznej wyobraźni, która stwarza niejako na nowo wizerunek pejzażu miejskiego. Artystka traktuje go jako konglomerat, swoistą dżunglę pełną ludzi i budynków, która staje się tłem dla przyczajonych drapieżników. Zwierzęta te, idealnie wkomponowane w łamaną linię horyzontu miasta wylegują się, obserwują, wykazują czujność i gotowość do skoku.

Kraków. Animal World w PRACOWNI pod Baranami / Fot. M. Półtorak Przedstawienia animalistyczne w twórczości Agaty Haras to także personifikacje, ukryte archetypy, pewna figuralna charakterystyka ludzi, którzy zamieszkują miasta, tworzą jego tkankę, a także "wtapiają się" w krajobraz metropolii. Sama artystka tak mówi o swojej sztuce: „Gdy czuję, że żyję w świecie ograniczeń, używam zwierząt, jako metafory, to dzięki nim mogę wypowiedzieć się na temat ludzkich uczuć i zachowań. W tym świecie czuję się wolna”.

Kraków. Animal World w PRACOWNI pod Baranami / Fot. M. PółtorakCałość wystawy robi bardzo bajkowe, przyjazne wrażanie, które powstaje ze względu na mocne kolory i ich optymistyczne zestawienie.

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu FUNDACJI NEW ERA ART oraz PRACOWNI POD BARANAMI. Odbywa się w ramach projektu "KORYTARZ SZTUKI", który ma celu promocję twórczości młodych, utalentowanych Artystów.

fragment plakatu / Fot. fragment plakatu
Ekspozycja potrwa do 16 stycznia.
Informacje na www.neweraart.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.