Facebook Google+ Twitter

Kraków. Antysemickie napisy usunięte

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-03-14 09:01

Jeszcze wczoraj antysemickie hasła i swastyki znajdowały się pomniku upamiętniającym ofiary holokaustu w krakowskim obozie Płaszów Na pomniku widniały napisy "Jude raus", "Hitler good". Były też rysunki gwiazdy Dawida na szubienicy.

 / Fot. Jacek Bednarczyk /PAPNa pomniku upamiętniającym ofiary holokaustu w krakowskim obozie Płaszów widniały napisy "Jude raus", "Hitler good". Były też rysunki gwiazdy Dawida na szubienicy. Usunięciem napisów zajęli się pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Co roku w rocznicę likwidacji krakowskiego getta utworzonego w 1941 r. przez hitlerowców, przechodzi tędy Marsz Pamięci. Tak będzie i dzisiaj w południe.

W Płaszowie mieszkało około 17 tys. osób. Podczas likwidacji getta w nocy z 13 na 14 marca 1943 roku na ulicach zginęło około tysiąca osób, a wszyscy mieszkańcy zdolni do pracy zostali przeniesieni do obozu. W nocy z 13. na 14. marca 1943-go roku hitlerowcy zlikwidowali getto, a jego mieszkańców popędzili z ówczesnego Placu Zgody w Podgórzu do Płaszowa.

Źródło. Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Marcinie mam wątpliwości czy margines tym się interesuje ...to zaplanowane działanie...jednak mogę się mylić...sprawa będzie wyjaśniona przez policję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to jest właśnie margines Polaków... Błędy wychowania, narkotyki, alkohol i "doborowe" towarzystwo... To są "slumsy Polski"... Ludzie którzy są nawet poza marginesem społeczeństwa... Którzy nie są ludźmi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Policja będzie szukać winnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten czyn pachnie debilizmem lub podpłaconym debilizmem i brudną polityką...wątpię by nikt za tym nie stał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.