Facebook Google+ Twitter

Kraków. Aspekty Miasta

Gina Jusięga porusza się pomiędzy, dociera do wyobraźni, przenika w zakamarki, które zamienia na subiektywne artefakty.

Kraków. Aspekty Miasta Giny Jusięga / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Centrum Kultury Podgórza trwa wystawa zatytułowana „Aspekty Miasta”.
Na wystawie możemy zobaczyć obrazy nawiązujące do szeroko rozumianego wachlarza pojęć, które składają się
na postrzeganie artystyczne motywu miasta. A miasto Giny Jusięga to nie tylko budynki i ludzie, ale ich wspólna egzystencja, która zaciera granicę pomiędzy mieszkańcami a charakterem metropolii.
Bo jak wiadomo każde skupisko ludzkie posiada swoje własne, oryginalne cechy, które je definiują.

Kraków. Aspekty Miasta Giny Jusięga / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Aspekty Miasta Giny Jusięga / Fot. fot. M. PółtorakZjawiska, jakie można zaobserwować w mieście to gotowy materiał do twórczych eksperymentów, ale także do odkrywczego dokumentowania. I tak Gina Jusięga porusza się pomiędzy, dociera do wyobraźni, przenika w zakamarki, które zamienia na subiektywne artefakty.
Ważną rolę w kompozycji tych obrazów odrywa architektura, sekwencyjna forma zabudowań blokowisk czy osiedli domków. Obok tych, usystematyzowanych struktur pojawiają się postacie, wyobrażenia, miraże,
które oswajają techniczną konfigurację zabudowań.

Kraków. Aspekty Miasta Giny Jusięga / Fot. fot. M. PółtorakJak mówi artystka: „Miasto jest aglomeracją nie tylko zewnętrzną, ale i wewnętrzną. W moich obrazach ujmuję miasto, jako miejsce różnych zjawisk w jego przestrzeni - pochody, wydarzenia publiczne, zjawiska ekonomiczne. Te zagadnienia staram się ująć w przekazie wizualnym."

Informacje na : ASPEKTY MIASTA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.