Facebook Google+ Twitter

Kraków. Bad Doggy w Szarej Kamienicy

Dominika Szczałba stara się pokazać sens, „drugie dno” - bardziej artystyczne czy nawet alegoryczne – możliwości internetowej pop- sztuki.

Kraków. Bad Doggy w Szarej Kamienicy / Fot. M.Półtorak Galeria Szara Kamienica gości wystawę prac Dominiki Szczałby, zatytułowaną BAD DOGGY, która stanowi zapis wariacji na temat zasobów multimedialnych w Internecie. Artystka przepracowała na różne sposoby i techniki treści, motywy i wątki, jakie są obecne w internetowej rzeczywistości popkulturalnej. Ta, pracochłonna i benedyktyńska niekiedy sztuka jest mocno przeciwstawna do szybkiej i łatwej kultury sieci.

Kraków. Bad Doggy w Szarej Kamienicy / Fot. M.PółtorakDominika Szczałba stara się pokazać sens, „drugie dno” - bardziej artystyczne czy nawet alegoryczne – możliwości sieciowej sztuki. By to uzyskać stosuje w swoich, niejednokrotnie małych i misternych formach, różne techniki - kolaż, rysunek, wklęsłodruk, bibułkarstwo. Przyglądając się ekspozycji Bad Doggy można odnieść wrażenie, iż popkulturowe kalki zawarte w detalu, symbolu nieść mogą uniwersalne przesłanie. Potrzebne jest do tego jednak pewnego rodzaju inne spojrzenie, wyzbycie się tendencji do klasyfikacji sztuki oraz wyobraźnia, która sprawia, że świat zdominować mogą istotne szczegóły wyłuskiwane z nadmiaru obrazów.

Kraków. Bad Doggy w Szarej Kamienicy / Fot. M.PółtorakI taka właśnie jest prezentowana w Galerii Szara Kamienica wystawa - odpowiada zróżnicowaniu treści i tworzonych z nich zestawień. Dominika Szczałba przybliża nam popkulturę – precyzyjną, kunsztowną, zagęszczoną… nie jest to jednak instant, ale pełnokrwista narracja artystyczna, której siła tkwi w szczególe …

Kraków. Bad Doggy w Szarej Kamienicy / Fot. M.Półtorak

Wystawa potrwa do 19 października.
Informacje na Szara kamienica - Facebook

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.