Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27723 miejsce

Kraków. Badanie alkomatem nie dla wszystkich

Kierowcy w Krakowie narzekają na problemy związane z możliwością sprawdzenia swojego stanu trzeźwości w komisariatach policji. Rozwiązaniem problemu mogą być samoobsługowe alkomaty zamontowane w takich miejscach.

Stacjonarny alkomat w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie / Fot. Dawid SerafinW teorii każdy kierowca nie mający pewności, co do swojej trzeźwości ma możliwość poproszenia w komisariacie policji o zbadanie go alkomatem. W praktyce bywa różnie, bo nie ma żadnych przepisów nakazujących takie badania policjantom. - Zdecydowanie jesteśmy zwolennikami działań prewencyjnych, niż karania kierowców - przekonuje rzecznik prasowy KWP w Krakowie nadkom. Mariusz Ciarka. Przyznaje on jednak, że ciężko jest mu wskazać w praktyce na których komisariatach można bez problemu się przebadać - To może zmienić się z dnia na dzień. W którymś komisariacie alkomat może się popsuć, inne mogą w tym samym czasie przechodzić obowiązkową legalizację - tłumaczy rzecznik.

A krakowscy kierowcy przyznają, że z badaniem stanu trzeźwości na komisariatach bywa różnie. - Wszystko zależy od policjanta, na którego się trafi - przyznaje Marek Sapela. - W sumie na cztery prośby, dwie zakończyły się zbadaniem mnie alkomatem. W dwóch pozostałych został po prostu potraktowany jak nieproszony gość - dodaje krakowski kierowca.

Słowa pana Marka potwierdza historia opisana, kilka dni temu przez jednego z krakowskich kierowców w serwisie wykop.pl. Opisuje, on sposób w jaki został potraktowany przez policjantów w komisariacie przy ulicy Lubicz.
"Na prośbę o sprawdzenie mojej trzeźwości usłyszałem podejrzliwe pytanie: "A w jakim celu?". Odpowiedziałem zgodnie z prawda, że potrzebuję prowadzić samochód, a, że wczoraj trochę wypiłem, wolałbym sobie "dmuchnąć" dla pewności. Pan policjant zapytał mnie z lekkim przekąsem: "A jak pan wczoraj pił to nie widział Pan, że będzie Pan dzisiaj jeździł samochodem?" - opisuje swój przypadek kierowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.