Facebook Google+ Twitter

Kraków będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn

Dziś o godzinie 14 w Sali Dietla Urzędu Miasta Krakowa zostało podpisane porozumienie dotyczące organizacji najważniejszej siatkarskiej imprezy na świecie, która pierwszy raz w 2014 roku odbędzie się w Polsce.

Podpisanie porozumienia dotyczącego organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w 2014 roku. Porozumienie podpisują Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. / Fot. Sławomir OstrowskiPorozumienie podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

W zawartym porozumieniu miasto zobowiązało się do udostępnienia na potrzeby rozgrywania meczów hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Stanisława Lema w krakowskich Czyżynach.

Co prawda, hala, której budowę rozpoczęto w 2011 roku w chwili obecnej nie przypomina jeszcze obiektu sportowego, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski już teraz stwierdził, że jego zdaniem będzie to jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w Europie.

Kraków nie będzie jedynym "miastem organizatorem" Mistrzostw Świata w Piłce
Siatkowej Mężczyzn 2014. Obok Krakowa na tej liście znalazły się: Łódź, Katowice, Gdańsk-Sopot, Wrocław i Bydgoszcz.

Po podpisaniu porozumienia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał od prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego kopię medali zdobytych przez reprezentację Polski w siatkówce na MŚ.Po podpisaniu porozumienia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał od Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego kopię medali zdobytych przez reprezentację Polski w siatkówce na MŚ. / Fot. Sławomir Ostrowski

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.