Facebook Google+ Twitter

Kraków: Będzie jeszcze mniej lewych papierosów

Kolejnym sukcesem w walce z przestępczością zorganizowaną, mogą się poszczycić krakowscy policjanci. Tym razem za sprawą skrupulatnie zaplanowanej akcji, zatrzymali oni na gorącym uczynku 13 osób.

Kronika Policyjna / Fot. Sławomir OstrowskiPolicjanci z krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej, zlikwidowali kolejną nielegalną fabrykę papierosów. Jak poinformowała w piątek, 20 maja krakowska policja, dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji funkcjonariusze, nie tylko zatrzymali 13 osób, ale również przechwycili 13 ton gotowej krajanki i tytoń wartości 4 milionów złotych.

Złapane na gorącym uczynku, w trakcie pracy przy nielegalnej produkcji osoby, to mieszkańcy Krakowa i okolicznych miejscowości w wieku 27-56 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwania się zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz uszczupleń podatkowych wobec Skarbu Państwa. Dziewięciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych, wobec trzech zastosowano dozór policyjny.

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli na miejscu produkcji kompletną, profesjonalną linię produkcyjną do krojenia, suszenia i pakowania tytoniu oraz ponad 13 ton gotowej krajanki tytoniowej o wartości około 4 milionów złotych. To już druga nielegalna fabryka zlikwidowana w ostatnich dniach przez krakowską policję produkty z tej prawdopodobnie trafiały do odbiorców hurtowych, którzy zajmowali się ich dalszą dystrybucją. O tym, że lewa produkcja papierosów, to łakomy kąsek dla przestępców najlepiej świadczy fakt, że straty Skarbu Państwa tylko z tej fabryki są szacowane w milionach złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.