Facebook Google+ Twitter

Kraków będzie miał nową halę Expo

18 września Targi w Krakowie na konferencji prasowej w Międzynarodowym Centrum Kultury przekazały informację o nowej inwestycji. 800-tysięczny Kraków potrzebuje nowej hali!

Wizualizacja obiektu. / Fot. ze zbiorów organizatoraCo prawda w Krakowie powstają dwa nowe obiekty konferencyjno-sportowe, ale o mniejszej powierzchni i dla innych potrzeb oraz regionów miasta.Wizualizacja hal. / Fot. Materiały promocyjne.

Hala wystawiennicza jaka powstaje w Czyżynach, znajduje się na terenie obiektów poprzemysłowych i inwestor musi prowadzić rekultywację terenu. Na działce 7 ha poprzednio działała firma prefabrykowanych elementów betonowych. Po upadłości Prefabetu rosły tam tylko chaszcze i było to miejsce spotkań bezdomnych.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Pan Bogusław Kośmider i Pani Elżbieta Koterba III Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiPowstające obiekty Expo-Kraków to własność firmy Targi w Krakowie. Podstawowymi założeniami projektu jest budowa dwóch hal: jednej o pow. 5 tys. m kw. i drugiej mniejszej o pow. 4 tys. m kw. Obie będą powiązane specjalną przewiązką. Kierownictwo Firmy Targi w Krakowie za stołem konferencyjnym. / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Powiązane z halami jest zaplecze konferencyjne i biuro socjalne. Bramy wjazdowe do hal są tak opracowane, że największe pojazdy drogowe będą mogły wjechać do wnętrza obiektu. Co najważniejsze będą mogły tam być eksponowane obiekty o wadze ponad 20 ton.

Prezes Targów Grażyna Grabowska udziela wywiadu dziennikarzom. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiHale będą bardzo funkcjonalne z uwagi na to, że w jednej można będzie organizować konferencje na ponad 5 tys. uczestników. W tym samym czasie w drugiej może się odbywać wystawa lub druga impreza.Uczestnicy konferencji prasowej w dniu 18 września 2012. / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Obiekt będzie posiadał 700 miejsc na parkingu obok hal, który w każdej chwili może być przystosowany do plenerowych ekspozycji. Obok tych hal jest zabezpieczone miejsce na budowę trzeciej hali lub hotelu.

Najważniejszym elementem tej inwestycji jest lokalizacja. Kilkanaście metrów od obiektów przebiega linia kolejowa do elektrociepłowni, z której placówka będzie w przyszłości mogła korzystać. W linii prostej obiekt znajduje się zaledwie 7 km od Rynku Głównego i centrum Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.