Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10714 miejsce

Kraków. "Behind The Words - Poza Słowami"

Wystawa zbudowana jest na motywach maski i szachownicy – dwóch, typowych przymiotów teatru: gry i charakteryzacji, które często znajdują uzewnętrznienie w realnym życiu człowieka i jego relacjach z otoczeniem.

Kraków. W Galerii Sztuki Grodzka trwa wystawa malarstwa Katarzyny Wasilewskiej zatytułowana "Behind The Words - Poza Słowami".
W swojej sztuce Katarzyna Wasilewska zgłębię relacje międzyludzkie w alegorii masek i symbolice szachownicy.
Maski – odwieczny element karnawału i dyskrecji to także wizualny znak skrytości i fałszu.Maski są, zatem elementem, który intryguje, ozdabia, ale też wprowadza w błąd.

Kraków. Kraków. W "teatrze sztuki", jaki i w "sztuce życia" są znaczącym elementem dekoracji, blichtru i manipulacji. Szachownice zaś, krążą wokół symboliki gry pomiędzy czarny a biały - skrajnościami i antagonizmami wpisanymi w funkcjonowanie dobra i zła, unicestwienia oraz następującego po nim odrodzenia. W pracach Katarzyny Wasilewskiej wszystko to występuje mistrzowsko dozowane przez artystkę.
Sens ujęty został w przedstawieniach z pogranicza abstrakcji i onirycznej percepcji. Odpowiedź na zadane miedzy słowami pytania jest toteż subiektywna – każdy musi sam zareagować, bądź zripostować przesłanie wystawy.

Kraków. A jest ono – według Katrzyny Wasilewskiej - takie : (…) Czasem jest to krzyk radości i odwagi, jak w obrazie POZA SŁOWAMI NO.7, który artystka zadedykowała wszystkim młodym duchem, odważnym i cieszącym się życiem, gdzie powiązania i zależności budują i dają siłę. (…)

Informacje na FACEBOOK GALERIA SZTUKI GRODZKA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.