Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

638 miejsce

Kraków. Birkenmajer w Labiryncie

Labirynt to nie tylko konkretne miejsce, ale także stan umysłu, czas poszukiwania bez względu na niebezpieczeństwo porażki.

 / Fot. fot.M. Półtorak W Galerii Labirynt trwa wystawa Iwo Birkenmajera zatytułowana "Birkenmajer w Labiryncie". Artysta zaprezentował swoje najnowsze obrazy, które cechują znamienne dla jego malarstwa, wariacje na temat martwej natury. Jednym z głównych motywów jest nawiązanie do autoportretu — od ujęcia bezpośredniego po zasilenie nim kompozycji.
Kraków. Birkenmajer w Labiryncie / Fot. fot.M. Półtorak
Wystawa stanowi także swego rodzaju odniesienie do dawnego malarstwa, które intuicyjnie opisywano mistykę świata, czasu i ludzkiej natury. Mocna, wyrazista kolorystyka i struktura zbliża nas do tajemnicy, pewnej mistyki. Jednak owa "mistyka" u Iwo Birkenmajera jest wieloznaczna, chociaż staje się limesem w elementarnych strefach ludzkiego doświadczania.
Kraków. Birkenmajer w Labiryncie / Fot. fot.M. Półtorak O tym, co fundamentalne czasem warto milczeć, bo rozgadanie nie służy kontemplacji, której z kolei pomaga obraz. Bo jak wiadomo, jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów.
Na ekspozycji możemy zobaczyć obrazy objęte roboczym tytułem Elementy, Autoportrety, a także prace z najnowszych cyklów Dekonstrukcje, Kassandry, Zbliżenia.

Informacje na: [a]https://www.facebook.com/Galeria-Sztuki-Współczesnej-Labirynt-Nº2-283858395073461/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe prace...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.