Facebook Google+ Twitter

Kraków: Blokował autostradę - choć winny, nie zostanie ukarany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-14 19:26

Krakowski sąd uznał, że motocyklista popełnił wykroczenie na autostradzie A4, ale odstąpił od wymierzenia kary.

Do wykroczenia doszło podczas lipcowego protestu motocyklistów w sprawie wysokich opłat za przejazd autostradą.

Miłośnicy ciężkich i szybkich maszyn spotkali się w Balicach i pojechali nią do Chrzanowa. Przed wyjazdem stali w kolejce na bramkach, gdzie motocyklista zaparkował swój pojazd, przeszedł kilkanaście metrów, a także - przez 23 sekundy leżał na autostradzie, pozując do zdjęcia.
I właśnie w ten sposób, zdaniem krakowskiego sądu, mógł zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Skazany motocyklista, Michał Rzegost, po wyroku powiedział dziennikarzom, że liczył na uniewinnienie, i że nie wyklucza złożenia odwołania od decyzji sądu. Dodał też, że będzie uczestniczył w kolejnych protestach, czy - jak wolą mówić motocykliści - przejazdach przez autostradę.

Motocyklista nie został ukarany, ma tylko zapłacić 100 złotych kosztów sądowych. Motocykliści organizowali podobne przejazdy przez całe minione lato i jesień. Chcą płacić za jazdę autostradą mniej niż kierowcy aut osobowych.

Zarządca autostrady skierował na policję kilkadziesiąt wniosków o ich ukaranie za "tamowanie i utrudnianie ruchu". Chodzi między innymi o płacenie grosikami za przejazd. Część spraw trafi na sądową wokandę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.