Facebook Google+ Twitter

Kraków. Butik w Galerii OLYMPIA

W ramach kolekcji Gotlip znajdują się sukienki, bluzki, szale, ubrania wyjściowe, suknie koktajlowe i stroje wieczorowe. Wszystkie fasony utrzymane są w nucie klasyki, ale bez nudnej surowości formy, lecz z artystycznym wyczuciem.

Kraków. Krawiectwo odchyleń w Galerii OLYMPIA / Fot. M. Półtorak Galeria Olympia w Krakowie we wrześniu zamieniła się w butik unikatowych ubrań, szytych w pojedynczych modelach przez artystkę Keymo. Jest to nawiązanie do tematu mody i sztuki, jaki został podjęty przez kuratorki Fanaberii w Bunkrze Sztuki. Będzie to cykl warsztatów i performance poświęconych ubraniom.
Do Fanaberii zaproszona została także multimedialna artystka i malarka Keymo, która w Galerii Olimpia prezentuje się, jako krawcowa i projektantka nowej marki odzieży artystycznej – Gotlip.

Kraków. Krawiectwo odchyleń w Galerii OLYMPIA / Fot. M. PółtorakO swojej marce mówi: „Gotlip jest cały w swoim stylu. Niedzisiejszy i niejutrzejszy. Jednym wełnianym pośladkiem siedzi z ciocią Bożenką na herbatce, a drugi opina lakierowana skóra z ćwiekami. Krawiectwo odchyleń. Aberracja nici. Staroświeckie zboczenia...".

Kraków. Krawiectwo odchyleń w Galerii OLYMPIA / Fot. M. PółtorakW ramach kolekcji znajdują się sukienki, bluzki, szale, ubrania wyjściowe, suknie koktajlowe i stroje wieczorowe. Wszystkie fasony utrzymane są w nucie klasyki, ale bez nudnej surowości formy, lecz z artystycznym wyczuciem.
Można dopatrzeć się tu wpływów afrykańskich (nadruki), dalekowschodnich (kimona) czy swego rodzaju new romantic (motywy kwiatowe czy futerka).

Kraków. Krawiectwo odchyleń w Galerii OLYMPIA / Fot. M. PółtorakWszystkie modele charakteryzuje dopasowana linia i krój oraz geometryczne wykończenie i asymetria. Dominują kolory jasne - od bieli poprzez écru, beże do złotych i miodowych. Nie brak także odcieni fioletu, różu i błękitu.

Jednym z przesłań Eli Beli – kuratorki wrześniowych wydarzeń w Galerii Olympia – „ jest nasz powrót do dobrych nawyków odświętnego ubierania się na specjalne okazje takie jak wyście na koncert, wernisaż, do kina, teatru, do klubu Piękny Pies...”

Akcja potrwa do 28 września.
Informacje na : GALERIA OLYMPIAWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.