Facebook Google+ Twitter

Kraków chce zakazać ogrzewania węglem

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-20 08:05

Urząd Marszałkowski chce wprowadzić w Krakowie zakaz ogrzewania węglem. Tymczasem zachęta finansowa do wymiany instalacji grzewczej na ekologiczną została zlikwidowana. Na wypłatę pieniędzy czeka 300 krakowian.

Węgiel kamienny / Fot. www.wikipedia.orgEkspertyzy, które wyjaśnią, jakie ograniczenia w sposobie ogrzewania nas czekają, mają być gotowe do 30 listopada. - Wiosną przyszłego roku Sejmik powinien uchwalić zmiany w prawie - mówi Jarosław Kostrzewa z biura prasowego UM.

- Całkowitego zakazu palenia węglem raczej nie będzie - uspokaja Ewa Olszowska-Dej, wicedyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. - Spodziewamy się raczej zakazu ogrzewania węglem najgorszej jakości - dodaje.

Wydział Kształtowania Środowiska krakowskiego magistratu też tara się poprawić jakość miejskiego powietrza. Jeszcze rok temu zachęcał do wymiany pieców węglowych na instalacje ekologiczne: gazowe, elektryczne lub olejowe.

Każdy, kto zdecydował się na taki krok, mógł liczyć na zwrot 40 proc. poniesionych kosztów. Tak było do 1 stycznia 2010 r. Ci, którzy z wnioskiem po dofinansowanie zgłosili się w tym roku, przeżyli przykrą niespodziankę.

Czytaj więcej na: www.krakow.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.