Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

385 miejsce

Kraków. Child Inside w CSW SOLVAY

„Fascynuje mnie odkrywanie momentów rzadkich, takich do których ma dostęp tylko medium fotograficzne" – tak o swojej sztuce mówi Bartłomiej Krężołek.

Kraków. Child Inside Bartłomieja Krężołka w CSW SOLVAY / Fot. mat. prasoweW Galerii Głównej Centrum Kultury Współczesnej SOLVAY trwa wystawa fotografii zatytułowana "Child Inside" autorstwa Bartłomieja Krężółka.
Czarno-białe kadry, które zostały zgromadzone na ekspozycji - wedle tytułu - nawiązują do dziecięcej percepcji świata. Postrzeganie otoczenia jest zatem skoncentrowane na zadziwieniu, zachwycie i kontemplacji szczegółu.
Bo właśnie detal często jest jedynym elementem jaki zapamiętuje dziecko.
W tym szczególe zawiera się często energia i wrażenie jakie nosimy przez całe życie, coś co powoduje, iż pewne sceny utożsamiamy z tym właśnie niuansem. Bartłomiej Krężołek jest artystą, który także odwraca nieco sytuacje i pragnie obudzić w nas, dorosłych widzach wspomnienia o dzieciństwie, spowodować, że zaczynamy spoglądając na świat zawarty w fotografii jak dzieci. Obrazy i migawki zatrzymane w fotografii Krężołka to jednocześnie krąg estetycznych poszukiwań.
Kraków. Child Inside Bartłomieja Krężołka w CSW SOLVAY / Fot. mat. prasowe
Od statycznych kompozycji po niepokojące wyobraźnia, wszystko to zamyka się w obrazie. Nie tylko wrażenia niejako materializują się w obrazie ale także wynika z nich wpływ na inne zmysły, który materializuje w zmysłach odbiorcy. Są to zapach, dźwięk czy dotyk. Sam artysta tak opisuje swoją sztukę : „Pochylam się nad pojedynczymi momentami, które zawieszają mojego bohatera ‘w próżni’ i tworzę z tych migawek obraz jego świata. Świata po części też mojego.(...). Kolekcjonuję próby zanurzenia się w odmęcie świadomości równoległej, którą współczesna cywilizacja spycha na pogranicze niedojrzałości i dziwactwa. Chwytam te obrazy, układam je i nie pozwalam im odejść.”

Kraków. Child Inside Bartłomieja Krężołka w CSW SOLVAY / Fot. mat.prasoweBartłomiej Krężołek (1977) zawodowo związany z finansami. Potencjał twórczy alokuje w sztuki wizualne, fotografię i design. Działa w kolektywach fotograficznych. Prowadzi komercyjne projekty fotograficzne.

Informacje na : SOLVAY KRAKÓW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.