Facebook Google+ Twitter

Kraków. Coś na horyzoncie

Odwieczne przemijanie zawarte w cyklu pór dnia to nie tylko porządek przyrody to także odniesienie do oswojenia przemijania i prawd historii.

Kraków. Coś na horyzoncie.... Małgorzaty Wasilewskiej / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Skład Solny trwa prezentacja instalacji artystycznej autorstwa Marii Wasilewskiej zatytułowana "Coś na horyzoncie". Jest to próba pokazania dwóch rzeczywistości, które egzystują obok siebie i choć się uzupełniają to ilustrują zupełnie inne realia.
Kraków. Coś na horyzoncie.... Małgorzaty Wasilewskiej / Fot. fot. M. Półtorak Zbudowana na zasadzie kontrastu "dzień-noc" kompozycja wyobraża i odsłania rytmy czasu oraz pomosty, którymi należy poruszać się, by, choć przez moment poczuć ewolucję, która prowadzi to jego poznania. Nie jest to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać...
Maria Wasilewska posługując się symbolami stara się zrozumieć i przekazać, czym owo przemijanie jest lub bardziej trafnie jak można je ukazać poprzez wariant sztuki.
W oświetlonej części instalacji widzimy zasuszone łodygi traw zebranych w części dawnego Obozu Płaszów, a po zapadnięciu ciemności podziwiać możemy iluminacje na wzór rozgwieżdżonego nieba. Kraków. Coś na horyzoncie.... Małgorzaty Wasilewskiej / Fot. fot. M. Półtorak
To, niezwykle czytelne, sugestywne zestawienie przyciąga uwagę i prowokuje do zadawania pytań. Jak mówi sama artystka :Moment zatrzymania to próba wyciszenia i odnalezienia linii horyzontu, linii życia.

Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.