Facebook Google+ Twitter

"Kraków - czas okupacji 1939-1945". Wystawa w Fabryce Schindlera

10 czerwca, w budynkach dawnej fabryki naczyń emaliowanych Oskara Schindlera, zostanie zainaugurowana wystawa stała krakowskiego Muzeum Historycznego "Kraków - czas okupacji 1939-1945".

Główne wejście do Fabryki Schindlera / Fot. Noa Cafri, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oskar_Schindler_enamel_factory_in_Kraków.jpgWystawa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, to opowieść o losach mieszkańców Krakowa w latach II wojny światowej, ale także o samym Krakowie i jego niemieckich okupantach, którzy w 1939 roku wkraczając do miasta na zawsze odmienili jego oblicze, przerywając brutalnie tradycje i relacje łączące od wielu wieków polską i żydowską społeczność Krakowa.

Wystawa składa się z 45 rożnego rodzaju ekspozycji, poczynając od zdjęć, filmów dokumentalnych, licznych relacji świadków tamtych czasów, a kończąc na prezentacjach multimedialnych. Dzięki interaktywnym stanowiskom, każdy zwiedzający będzie miał niepowtarzalną okazje "dotknąć" historii Krakowa.

Wystawa "Kraków - czas okupacji 1939-1945" będzie udostępniona dla zwiedzających od 11 czerwca w budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera, w Krakowie przy ul. Lipowej 4 (Zabłocie). Ceny biletów oraz informacje dotyczące ich rezerwacji znaleźć można na stronie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.