Facebook Google+ Twitter

Kraków: część ulic zupełnie nieprzejezdna

W Krakowie trwają prace montażowe aluminiowych ścianek przeciwpowodziowych. O godzinie 14 Wisła w stolicy Małopolski przekraczała stan alarmowy o prawie 230 centymetrów.

 / Fot. Dawid SerafinOd nocy w Krakowie obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o montażu specjalnych aluminiowych ścianek przeciwpowodziowych. Zostaną one zamontowane na wałach od Wawelu do Jubilatu oraz na wysokości posterunku policji wodnej. Od wczoraj także zamknięte są cztery bramy przeciwpowodziowe wzdłuż ulicy Kościuszki. Stan wody w Wiśle ciągle się podnosi. Dwie godziny temu wynosił on 745 centymetrów, tym samym stan alarmowy został przekroczony o 230 centymetrów.

Z powodu intensywnych opadów zalany został tunel pod rondem Grunwaldzkim. Z tego powodu w ścisłym centrum miasta na Alejach Krasińskiego, ulicy Konopnickiej, Dietla i Monte Cassino tworzą się ogromne korki. Najgorzej sytuacja wygląda na Starym Bieżanowie. Tam wylała pobliska rzeka Serafa. Woda sięga tam kolan. Mieszkańcy skarżą się, że na worki z piaskiem musieli czekać prawie dwie godziny. / Fot. Dawid Serafin

Służby miejskie zdecydowały też o całkowitym lub częściowym zamknięciu prawie 20 ulic. Rozważane jest zamknięcie kolejnych dróg.

Częściowo lub całkowicie nieprzejezdne są ulice: Winnicka na 100-metrowym odcinku, Bieżanowska przy Małej Górze, Zakamycze (osunięta na jezdnię skarpa), Opty (zapadlisko w jezdni), Smoleńskiego, Półłanki i Sucharskiego, Podgórki Tynieckie (część ulicy), Podbipięty, most Grunwaldzki (tunel pod mostem w obu kierunkach), Konopnickiej (tunel pod jezdnią), ulice dojazdowe do osiedla Złocień, Korepty, Lesisko, Bogucianka, Mirowska.

Wisła w Krakowie w okolicach Podgórza / Fot. Dawid SerafinTakże ulica Tyniecka, na odcinku od ul. Norymberskiej do ul. Zielińskiego, z uwagi na podtopienia, jest nieprzejezdna. Rozważana jest możliwość przedłużenia jej zamknięcia aż do rynku Dębnickiego. / Fot. Dawid Serafin

KRAKÓW SPARALIŻOWANY. ALARM
PRZECIWPOWODZIOWY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Okropności... wiem jaka to bezsilność gdy woda wdzierała się do domu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.