Facebook Google+ Twitter

Kraków. Człowiek ZEN

Fotografie Piotra Sieprawskiego utrzymane zostały w duchu zen - cechuje je maksymalna prostota, minimalizm formy, surowość oraz mocno skojarzeniowy odbiór przez widza.

 / Fot. Piotr SieprawskiCzłowiek ZEN to próba ujęcia w ramy wizualnej metafory relacji pomiędzy przyrodą a człowiekiem. Jest to studium czystej, niezakłóconej przestrzeni, która jest jakże inna o naszego, codziennego miejskiego krajobrazu. Świata, który powoli zabija w nas pokorę w stosunków do natury, ale na szczęście nie pozbawia nas jej zupełnie.
Fotografie Piotra Sieprawskiego są przykładem na to, że poszukiwanie i oddanie hołdu siłom natury jest wpisane w ludzkie postrzeganie świata.
Choć przeraża nas jej potęga, to szacunek dla niej znajdujemy zawsze, gdy stajemy przed jej obliczem. Wiele osób, zatem poszukuje, tego co nazywamy zgodą z przyrodą, rezygnują z wygód cywilizacyjnych, by odnaleźć korzenie. I właśnie tacy ludzie – uspokojeni, pogodzeni za sobą są tematem prac Sieprawskiego. Można powiedzieć, że są to osoby, które odnalazły swój „zen”, rozumiany, jako stan najbardziej potrzebny człowiekowi do szczęścia. / Fot. Piotr Sieprawski
Fotografie są utrzymane w duchu zen -cechuje je maksymalna prostota, minimalizm formy, surowość oraz mocno skojarzeniowy odbiór przez widza.
Dodatkowego posmaku wystawie dodaje fakt, że jest prezentowana w wnętrzu baru sushi, co może być luźnym nawiązaniem do wschodnich relacji miedzy człowiekiem a światem zarówno tym materialnym, jak i wewnętrznym.
Wystawa potrwa do końca czerwca i jest częścią Krakow Photo Fringe w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie

Informacje na CZŁOWIEK ZEN
 / Fot. Piotr Sieprawski  / Fot. Piotr Sieprawski


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.