Facebook Google+ Twitter

Kraków dumny z Roberta Kubicy

Robert Kubica w najbliższą niedzielę wystąpi w Grand Prix Formuły 1. Będzie to pierwszy Polak, który pokaże się podczas tych prestiżowych zawodów.

fot. AKPA Robert Kubica w grudniu tego roku ukończy 22 lata, pochodzi z Krakowa, a dokładnie - z Nowej Huty. Swą karierę zaczynał od gokartów a swój pierwszy raz za kierownicą odnotwał już w wieku 6 lat. Był sześciokrotnym mistrzem Polski juniorów. Potem wyjechał do Włoch, gdzie również został mistrzem juniorów tego kraju, był pierwszym cudzoziemcem w historii tego sportu we Włoszech, który zdobył ten tytuł.

W niedzielę spełni się jego marzenie, weźmie udział w Grand Prix Węgier. Niedyspozycja kolegi z teamu, Jacquesa Villeneueve, sprawiła, że przed Robertem otworzyła się szansa - to on został wytypowany, jako zastępca Francuza. Będzie to debiut Roberta w Grand Prix, ale również będzie to debiut Polaka w tych zawodach.

Kubica. To nazwisko można usłyszeć siedząc w tramwaju czy autobusie, ludzie mówią o nim w pracy, w pubie i na spacerze. Ostatnio stał się współczesnym symbolem Krakowa, a przede wszystkim Nowej Huty. Niedzielę większość Krakowian zarezerwowało sobie na śledzenie zmagań młodego Polaka. Wszyscy bardzo w niego wierzą i są przekonani, że pokaże się z jak najlepszej strony, udowodni wszystkim, że wart jest, by w niego wierzyć.

Prezydent Krakowa, nie zapomniał o Robercie i wysłał do niego list, w imieniu mieszkańców Krakowa życząc mu powodzenia podczas zawodów.

Robert Kubica jest przykładem tego, że można wybić się, wyrosnąć wysoko ponad wielkie robotnicze blokowisko, z którego się pochodzi. Pasja, samozapracie, wiara w siebie i w sukces wystarczyły, aby Robert zaczął spełniać swe marzenia.

Kraków jest dumny z Roberta. Trzymamy kciuki w niedzielę!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.