Facebook Google+ Twitter

Kraków: dwa soundsystemy na jednej scenie

Cykl imprez reggae o nazwie 1st Class 1st Days z udziałem czołowych polskich soundsystemów jest krakowiakom znany od kilku miesięcy. Najbliższy czwartek będzie jednak wyjątkowy: na scenie Krzysztoforów zagrają bowiem aż dwa soundsystemy.

 / Fot. http://www.positive.plSingledread i Tisztelet, bo o nich mowa, to składy dobrze już znane polskim entuzjastom jamajskich brzmień. Ten pierwszy zagra z jamajskim nawijaczem Mass Cypherem.

Singledread na polskiej scenie reggae obecny jest od 2002 roku. Tisztelet gra od roku 2003.
Oba zagrały już w Polsce i poza jej granicami bardzo dużą liczbę imprez, także podczas największych polskich festiwali reggae - w Ostródzie, Bielawie, Wrocławiu i Płocku.

Zarówno Singledread, jak i Tisztelet od lat zajmują się również krzewieniem miłości do reggae, dancehallu i pokrewnych gatunków muzycznych. Wśród ich działań znajduje się między innymi organizowanie cyklów imprez (Singledread jest gospodarzem poniedziałkowego cyklu Monday Vybz w warszawskiej Mandali) czy uczestnictwo w clashach (muzycznych pojedynkach soundsystemowych lub didżejskich rodem z Jamajki).

1st Class 1st Days to cykl organizowany przez Karrot Kommando i Respecta.pl. Gośćmi cyklu byli już tacy muzycy, jak Joint Venture Soundsystem, Junior Stress, Hornsman Coyote, EastWest Rockers, MadMajk, Pablopavo, Grubson i Metrowy czy Silesian Sound.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krótko i zwięźle na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.